«Пишаюся 30-річною дружбою з Вадимом Нестеренком»

Оскільки керівник ТОВ «Агроальянс» Олександр Гаркавенко знає нардепа Нестеренка понад пів життя, то не бачить більш гідного продовжувача славних справ на 38-му виборчому окрузі. Народився 51 рік тому в селі Заплавка, на Магдалинівщині, в сім’ї колгоспного водія та зоотехніка. У 1970-му році прославлений голова колгоспу ім. Суворова, герой соцпраці Микола Шкуліпа запросив батьків у Личкове, де батько очолив колгоспний автопарк, а 2-річний Саша Гаркавенко пішов у дитсадок…

Зізнається, що з дитинства без сільського господарства своє життя не уявляв – з 10 років пас корів, а в старших класах вже підробляв помічником комбайнера на першому в колгоспі, за тодішніми мірками, супер-комбайні «Дон»,тому над вибором професії не морочився. Його відмінний атестат псували лише чотири четвірки, тож успішно здавши два іспити, без проблем вступив на факультет механізації Дніпропетровського сільгоспінституту і закінчив його з червоним дипломом. Після другого курсу його забрали в армію, служив за температури -55 градусів у Заполяр’ї. Після повернення навчався на одному факультеті та в одній групі з Вадимом Нестеренком.

– Отже, ви з нардепом Нестеренком знайомі приблизно 30 років?

– Так, нашій дружбі, якою я відверто пишаюся, саме стільки років. На випускному вечорі в інституті він мені сказав, мовляв, я знаю, де ти живеш, якщо буде потрібна твоя допомога, приїду й заберу. Так і вийшло. У 1994-му році, після трьох років відпрацювання в рідному колгоспі, Вадим Григорович запропонував мені посаду головного інженера Новомосковського «Агротехсервісу». Пізніше і сам очолив його. Також гордий, що разом із Вадимом Нестеренком стояв біля витоків зародження агрокорпорації та приєднання до неї перших двох найбільш відсталих колгоспів. До речі, нашу дружбу ми не переривали ніколи, навіть після одруження дружили сім’ями.

– У зв’язку з цим, що можете сказати, коли Нестеренка звинувачують у рейдерстві?

– Я знаю все ділове життя нашої агрокорпорації з моменту її заснування, тому завжди пропоную всім, хто поширює подібні плітки, назвати будь-яке село, де Нестеренко щось захопив і з’їздити туди, розпитати людей. Поки ніхто не погодився. Наприклад, взяти колишній колгосп «Приорільський», який до приєднання до нашої агрокорпорації був у жахливому стані за всіма показниками. Після року співпраці колгоспники матеріально і морально відчули перевагу, чесність і надійність цього приєднання. Захоплювати землі немає необхідності, оскільки селяни до цього дня самі пропонують нам укласти договори на оренду своїх земельних паїв. За великим рахунком, Вадим Нестеренко ніколи б не пішов на таку гидоту як рейдерство або інші незаконні дії щодо селян. Подивіться, скільки зроблено в 38-му окрузі за його лише 4-річну з невеликим депутатську каденцію. Його попередникам такий обсяг потрібних людям справ і залучення півтора мільярдів коштів з бюджетів всіх рівнів – навіть не снилися!

– Коротко про сьогодення та сім’ю.

– З 2003-го року очолюю ТОВ «Агроальянс», яке обробляє понад 5 тисяч га землі і має тисячне поголів’я великої рогатої худоби. З 2007-го р. п’ять років поспіль підприємство було серед найбільш передових сільгосппідприємств області.

Діти дорослі: дочка фінансист, син – у 16 років став чемпіоном Європи з пауерліфтингу, зараз офіцер, пройшов АТО, працює на військовій службі правопорядку, знову збирається на передову.

Одружений вдруге, перша дружина померла 16 років тому, коли синові було 6, а доньці 10 років, тож певний час мені довелося самому виховувати дітей.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *