• багатий бідного не розуміє

Питання про 77 мільярдів

По-перше, зі святом! Хто б що б не казав, але День незалежності України – це дійсно хороша та дуже важлива історична віха в історії нашої країни. Хоча вона – це тільки точка старту, а зовсім не фінішу, як багато хто вважає. Я все ще продовжую наївно чекати, коли на території прекрасної, багатої та самодостатньої України нарешті буде побудовано пристойну державу. Таку, яка живе за законами, піклується про своїх громадян, зможе посприяти створенню міцної економіки. Коротше кажучи – цивілізовану та доброзичливу.

Мені можуть заперечити, мовляв, останні три роки українська влада не покладаючи натруджених рук і ніг якраз і будує таку державу, одних реформ вже близько сотні засіяли, а з десяток із них навіть проросли. Щоправда, паростки якісь дивні, дуже на чортополох схожі. Ось вам тільки один приклад з області фінансів.

На рядових громадян із кожним роком тисне все більший податковий і тарифний прес. Сьогодні додумалися до того, що якщо ви вирішили продати свої старі чоботи, понесли їх у комісійний магазин і виручили за них гривень 30 або 50, то обов’язково повинні заплатити з цього «додаткового доходу» 18% податку на доходи фізосіб, плюс податок на війну. Якщо не заплатите і вас зловлять на цьому злочині – штраф 100%.

А в цей час, за ті ж останні три роки податковий борг ста найбільших олігархів України перед державним бюджетом виріс у вісім разів. У січні 2014 року він становив 9,5 млрд гривень, а в липні 2017 року – вже 77,4 млрд. Хто не платить? Очолюють рейтинг відомі прізвища – Коломойський, Боголюбов, Григоришин, Ахметов, слідом за ними йдуть прізвища інших відомих бізнесменів, керівників корумпованих держпідприємств, екс-нардепів, які стали бізнесменами та чиновниками. Сумарний розмір цього боргу якраз дорівнює дефіциту бюджету України на 2017 рік.

Ось вам і відповідь на питання – чи є в незалежній Україні чесна, цивілізована держава, яка поважає закони? Як на мій погляд, держави в нас дві. І відрізняються вони не за ознаками «патріотизму-сепаратизму», а за зовсім іншим вододілом. Є корумпована держава для збагачення олігархів і злиденна розкрадена держава для всіх інших.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *