Петриківський дивокрай

Напередодні Дня вчителя благодійний фонд «Твій рідний край» за сприяння народного депутата України Вадима Нестеренка подарував освітянам Новомосковського, Магдалинівського районів і міста Новомосковська надзвичайну нагоду відвідати унікальний єдиний етнографічний комплекс хутір «Галушківка», який розкинувся на околиці сучасного села Гречане, що в Петриківському районі.

Вони дізналися про українські звичаї, традиції, деталі з історії козацтва та перейнялися історією життя славетного останнього кошового отамана Петра Калнишевського.

Тож, як годиться, нас зустріли хлібом-сіллю, запросили передивитися рідкісні експозиції, ознайомитися з колекцією побутових предметів і козацької зброї, переглянути ефектне театралізоване дійство у виконанні вправних козаків, а також пригостили смачним обідом.

Ми відпочили, перейнялися козацьким духом, насолодилися мальовничою природою, намилувались автентичними експонатами, наповнилися веселим народним гумором, наспілкувалися з колегами й раділи побаченому, немов діти.

Всі екскурсанти щиро завдячують за чудову натхненну екскурсію – народному депутату України Вадиму Нестеренку, за увагу до вчительства – начальнику відділу освіти РДА Олені Щербаковій, за пізнавальний екскурс «Дорогами козацької слави Дніпропетровщини» – екскурсоводу пані Вірі Дмитрівні.

Захоплююча екскурсія до райського куточку давнього українства запам’ятається надовго. Адже нам є чому повчитися у предків, і вони передали нам своє завзяття.

Керівник гуртка ЦХЕТУМ Любов ПИЛИПЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *