Перерахунок пенсій з 1-го квітня 2019-го року

Кожні два роки працюючі пенсіонери мають право звернутися за перерахунком своєї пенсії. З 1-го квітня 2018-го року такі перерахунки проводяться автоматично без звернення до Пенсійного фонду.

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжують працювати, встановлено частиною четвертою ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До встановленого порядку внесено зміни, якими передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1-го квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1-е березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім частини четвертої ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на найбільш вигідних умовах.

У разі, якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок проводиться з урахуванням цього страхового стажу.

При проведенні перерахунку одночасно визначається чи залишити той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії, чи враховувати заробіток, який особа отримала за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Водночас заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст.40 Закону України  «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування» з застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється. Тобто заробіток, який отримувала особа після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому разі не враховується.

Збільшення пенсії буде залежати від зарплати, тривалості трудового стажу і визначатиметься для кожного пенсіонера індивідуально.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія КОРНІЙЧУК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *