Перевіримо, наскільки реформувався наш суд!

Міська рада Новомосковська, діючи від імені громади міста, почала процес повернення в комунальну власність украденого за мера Литвищенка міського майна.

У 2008–2009 роках майже непомітно для містян була проведена масштабна кримінальна «прихватизація» міської нерухомості. Шляхом формування фіктивного боргу КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» (КП ЖЕО), а потім фіктивного «банкрутства» цього КП, для погашення боргів було розпродано приблизно 150 об’єктів ласої міської нерухомості, здебільшого — це вбудовані та окремо розташовані приміщення на червоних лініях основних магістралей міста.

У межах цієї кримінальної схеми основну частину майна в обхід публічних аукціонів скупило таке собі ТОВ «АЛДІ МАШГРУП» і миттєво перепродало його третім особам. Саме це ТОВ — така ж фіктивна фірма, якими були й фіктивні борги комунального підприємства. У 2009-му році фірма скупила й перепродала міську нерухомість Новомосковська, а вже у 2010-му році — самоліквідувалася.

За оцінками експертів, цією аферою нашому місту було завдано збитків на суму понад 10 мільйонів доларів, оскільки вкрадене міське майно було віддано «АЛДІ МАШГРУП» не за ринковими цінами, а за залишковою вартістю. Саме ТОВ, комбінуючи офіційну безготівкову й неофіційну «чорну» ціну, перепродувало його за реальними ринковими цінами.

Наприклад, станція переливання крові на вулиці Гетьманській (колиш. Радянська) будинок 26 — дісталася ТОВ «АЛДІ МАШГРУП» усього за 126 тисяч гривень (за тодішнім курсом — це приблизно 25 тисяч доларів), хоча реальна вартість приміщення чи не на порядок вища.

За Литвищенка в місті був заблокований механізм законної приватизації, щоби непотрібне місту майно не було продано законно й за ринковими цінами. Новомоськовською міськрадою до 2010-го року навіть не був створений орган приватизації, як і не був оприлюднений перелік об’єктів, що підлягають приватизації, як це передбачено українським законодавством. Натомість в мерії йшла напружена закулісна робота з реалізації схеми крадіжки міського майна.

Майно міста є власністю міської громади в оперативному розпорядженні міської ради та її виконавчих органів. КП не є й не може бути відповідачем за борги міської ради, відповідно й міськрада — не є й не може бути відповідачем за борги окремої юридичної особи — КП «ЖЕО». Проте, Литвищенко задіє підконтрольних йому депутатів, і майно міста виставляється на аукціон, що проводиться виконавчою службою. У злочинній схемі безсумнівно брали участь тодішні чиновники з виконавчої служби, прокуратура, суди, члени виконкому та заступники Литвищенка. Для здійснення контролю за правильними рішеннями міськради в нагоді стали тодішні депутати від ПР на чолі із Сергієм Резником і колишнім директором БТІ Шевченком, який теж був депутатом міськради.

Чи можна через роки повернути Новомосковську вкрадену нерухомість? Це дуже важко, але можливо. Міська рада підготувала й подала позов до суду про повернення у власність міської громади першого такого незаконно виведеного з міської власності приміщення загальною площею в 342 кв. м у будівлі за адресою вул. Сучкова будинок 32.

Цей судовий процес фактично є пробним. Його результати мають показати, наскільки реформований суд сьогодні готовий захищати від аферистів інтереси держави й міської громади, наскільки прискіпливо суддя Ольга Сорока буде слідувати букві й духу закону України.

За результатами розгляду, за яким буде пильно стежити громадськість Новомосковська, повинен бути створений законний судовий прецедент, на підставі якого судова робота з повернення міського майна буде продовжена.

Веніамін БАЗЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *