• Тетяна Заброда

Педагог не від батьків – від Бога

Заступник директора Юр’ївського ПТУ-81 Тетяна Заброда впевнена, що бути хорошим учителем ані трохи не менш престижно, ніж лікарем, про професію якого мріяла змалечку

Народилася у Кривому Розі в родині медиків, тому змалечку бачила себе тільки хірургом, а у школі, яку закінчила із золотою медаллю, мріяла лише про медичний інститут. Для чого з 15-ти років працювала санітаркою в дитячій лікарні.

В медінституті за вступ дівчини туди в батьків там запросили нечувану суму, якої в родині ніколи не було… «Батьки хотіли позичити, але я їм не дозволила влазити в кабалу та вирішила вступати туди, де цінують не гроші, а знання. Таким виявився хіміко-технологічний інститут, тим більше, що улюбленим предметом у школі в мене була хімія», – розповідає Тетяна Андріївна.

А як опинилися у славній Юр’ївці і що там робили з дипломом ДХТІ?

– Будучи студенткою вийшла заміж за майбутнього агронома з цих місць, пройшла навчання на психолого-педагогічних курсах, які разом із дипломом про закінчення ВНЗ надали мені кваліфікацію викладача хімії. А перебуваючи в декретній відпустці, отримала третю спеціальність – бухгалтер-економіст. Тому їхала до Юр’ївки без побоювання залишитися без роботи. Вирішила спробувати себе в якості викладача. У школі вакансій не виявилося, і я пішла прямо в ПТУ. Там також у хімічках не потребували, але директор Володимир Павлович Орєхов запропонував вільне місце викладача бухгалтерського обліку. Діватися нікуди, довелося погодитися, про що я анітрохи не пошкодувала. Згодом мої учні неодноразово займали призові місця на обласних олімпіадах, їх можна зустріти на відповідальних посадах у казначействі, банках і багатьох інших фінансових структурах. Словом, як фінансиста вони мене перевершили, чим я дуже пишаюся.

Що, з Вашою улюбленою хімією так і не склалося?

– Чого ж? Склалося. Більш того, крім хімії мені пощастило викладати ще й біологію. За улюбленою ж хімією маю вищу категорію, свої розробки та власну комп’ютерну програму «Електронний підручник з хімії». Це незамінний помічник у будь-якій школі, технікумі або училищі, в яких є проблеми з хімічними реактивами, такими необхідними для лабораторних робіт. Уже п’ять років зі старшокласниками проводимо щось на зразок суспільно-корисної акції під назвою «Ми рекламі не довіряємо, ми рекламу перевіряємо», де хімічним шляхом перевіряємо якість куплених у крамницях розрекламованих продуктів харчування та засобів гігієни.

Так, було за що директору саме Вас обрати своїм заступником…

– Заступником директора мене призначили цьогоріч. Не знаю, може, після 18 років роботи крім викладацької хватки в мені розгледіли й організаторські здібності. Намагаюся виправдати довіру.

– Розкажіть про домашні вподобання. Город? Господарство?

– Город є, навіть два, свій 15 соток і ще 10 сусідських орендую. Не від хорошої зарплати доводиться приділяти землі весь вільний час. Нічого дивного, адже в мене дві доньки-студентки. Отже всі мої прихильності зводяться до них. Старша навчається в магістратурі митної академії Дніпра, молодша втілила в життя мою лікарську мрію – вчиться на бюджеті в Запорізькому медуніверситеті.

– А для душі місце залишається?

– Знаєте, велика частина душі віддається нашим учням. Якщо шкільні вчителі після закінчення уроків можуть спокійно йти додому, то в училищі життя в самому розпалі – більшість учнів живуть у гуртожитку, де життя в молоді тільки починається. А у вихідні люблю їздити до театру.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *