Пасти кіз – мавпяча справа

Ще кілька століть тому народ нама, що проживає в Південній Африці, використовував особливо тямущих павіанів у ролі пастухів кіз. Це дивно, наскільки відповідально ці примати ставилися до своєї роботи! Вони не давали тваринам відбитися від стада і своєчасно попереджали про небезпеку, побачивши хижаків. А іноді павіан вибирав найбільшу козу та їхав на ній верхи. До речі, цю практику перейняли й деякі європейські фермери, що влаштувалися на цих землях. Так, наприклад, останній описаний у пресі випадок роботи павіана був у Намібії 1961 року.

Задля пропаганди картоплі серед французів наприкінці 18 століття агроном Антуан Пармантьє виставляв у денний час навколо свого картопляного поля збройну охорону. На ніч сторожа віддалялися, дозволяючи людям «вкрасти» бульби.

А знаєте, чому в азіатських країнах рис вирощують на затоплюваних полях, хоча він може виростати і без стоячої води? Справа в тому, що такий підхід навіть з урахуванням спорудження іригаційних систем виходить дешевшим, ніж боротьба з бур’янами та шкідниками, які у воді завдають рису менше шкоди.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *