«Пасочковий рекорд» державного значення

30-е квітня 2019-го року дійсно стало історичним для Новомосковська днем, коли славне місто на Самарi назавжди закарбувалось у національній колекції рекордів України. 

За ініціативи народного депутата України Вадима Нестеренка в Новомосковську встановлено національний рекорд України: викладено з великодніх пасочок (куличів) із синьою та жовтою глазур’ю малий герб країни – Тризуб. Пішло на синьо-жовту здобну мозаїку 480 пасок. Висота зображення склала 2 м 6 см, ширина – 1 м 26 см. Унікальне досягнення зафіксувала та документально затвердила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Дійство відбувалося на оновленій площі Героїв. Святкова атмосфера майбутньої події відчувалася, чулася й бачилася далеко за межами сцени, на якій встановили значних розмірів мольберт для пасок і на якій виступали кращі дитячі та дорослі колективи та виконавці.

Почесну ж місію прославити рідне місто, вписати подію до сторінок його історії було надано головним учасникам рекорду – маленьким новомосковцям, відмінникам навчання, переможцям олімпіад і конкурсів, обдарованим і талановитим Леоніду Черкасу, Івану Жебі, Іллі Гур’єву, Лізі Малютіній, Єгору Терещенку, Валерії Григорук, Іллі Малютіну, Діані Коваль, Дар’ї Швець, Єгору Бараннику. Маленькі встановлювачі рекорду ще знаходили час для показу своїх талантів – співали, читали вірші, грали на саксофоні та акордеоні.

Ох, не легка це робота – встановлювати рекорди… На все про все пішло більше ніж півтори години копіткої праці. Для фіксації, регістрації та оголошення рекорду на сцену запросили керівника національного реєстру рекордів України Лану Вєтрову та людину, завдяки якій Новомосковськ назавжди увійде в історію нацрекордів, ініціатора та натхненника цієї надзвичайної події – народного депутата Вадима Нестеренка.

Панi Вєтрова зазначила, що Новомосковськ вперше буде внесений до національного реєстру Рекордів України, а це неабияка гордість для такого маленького містечка. Тож після слів привітань Лана Вєтрова оголосила нове досягнення України, а саме найбільший Тризуб висотою 2,6 м, шириною 1,26 м, викладений з 480 великодніх пасок, виготовлених на спецзамовлення кондитерами хлібокомбінату №11. I урочисто вручила сертифікат «винуватцю» події Вадиму Нестеренку. В свою чергу, нардеп передав сертифікат маленьким переможцям і звернувся до новомосковцiв з поздоровленням зi світлим святом Великодня, подякою талановитим дітям, руками яких був встановлений рекорд, та працівникам хлібокомбінату №11.

«Я вірю, що місто Новомосковськ чекає ще багато звершень та досягнень. Що стосується даного свята, то хочу сказати, що Великдень – це одне із головних свят у християн, яке символізує добро, любов, милосердя та перемогу життя над смертю. А випечена паска – основний символом цього свята. I саме те, що з пасок викладено рекордних розмірів тризубець, це символізує нагадування державі про те, що потрібно більше приділяти уваги тим людям, які цього заслуговують. I в першу чергу – дітям i пенсіонерам»,- зауважив нардеп. I пообіцяв, що ці рекордні, паски через центр соціальної допомоги будуть передані у дитячi заклади.

Iван ПАВЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *