Парк Вербуватiвського перiоду

На вотчині Володимира Зоренка, автора культурно-економічного дива славної Вербуватівки, відкрився унікальний для сільської місцевості парк культури і відпочинку для дітей і дорослих.

Про виникнення ідеї створення, конкурс проектів, ретельність зведення і кількість витрачених грошей на зведення в сільській глибинці парку, якому позаздрив би не тільки райцентр, а й велике місто, розповідає місцева активістка, керівник громадської організації «Діалог гласності» Тетяна Мінігуллова

– Ідея створити парк у центрі Вербуватівки, як і всі інші втілені ідеї, що перетворили заштатне село Вербуватівку в культурно-економічне диво далеко не Юр’ївського масштабу, належить керівнику фермерського господарства «Зоря» Володимиру Зоренку. Виникла вона більше трьох років тому, можна сказати, слідом за ідеями реконструкції клубу, будівництва православного храму і торговельно-готельно-розважального комплексу. Все це входило в єдину архітектурно-ландшафтну композицію реконструкції села.

Якщо проекти майбутніх торговельно-розважального комплексу та храму замовили професійним архітекторам, то бачення майбутнього парку ми, якщо так можна сказати, замовили місцевим жителям. Оголосили в соцмережах і по «сарафанному радіо» конкурс проектів, малюнків або макетів. Думали, мало кого зацікавить, але відгукнулося чоловік п’ятнадцять – школярі, студенти, молоді та літні селяни.

Місцева мешканка та юрист за фахом Олена Бровко зголосилася керувати цим почином. Відібрала найкращі, на підставі яких спільними зусиллями зробили об’єднаний мальований проект, що послужив поштовхом до початку робіт зведення нового парку. Так, кращі проекти, як і було обіцяно, заохотили грошовими призами від 500 до 5 000 грн з виділеного місцевими фермерами грошового фонду.

В результаті спочатку віртуально народилися, вималювалися, а потім втілилися в макет і, нарешті, в реальність кілька квіткових алей з білими та червоними трояндами, спіреями, бузками і кленами…

На прохання Володимира Григоровича Зоренка зеленими насадженнями, а саме підбором, закупівлею, посадкою і доглядом за ними займалася і продовжує займатися Олена Зоренко – ботанік за покликанням, аграрій за освітою, мама трьох дітей і, за сумісництвом, дочка Володимира Григоровича. Квіти, чагарники на клумбах, алеях і галявинах підібрані так, що їхнє цвітіння починається ранньою весною і триває до пізньої осені. Олена розбила дитячу частину парку на казкові та етно-географічні острівці – пустеля, кам’яні джунглі, озера, річки, садиба, хатинка баби Яги, дерево-шпаківню, фігурки тварин і птахів… Розбудова парку Олену так захопила, що вона з сім’єю з обласного центру, де вона працювала в агроуніверситеті, вирішила повернутися на малу батьківщину, в Вербуватівку.

Водна система парку – струмки, фонтанчики, озерця зі справжньою проточною річковою водою – рухається самопливом завдяки спеціально спроектованому Володимиром Зоренком, інженером-електромеханіком за освітою, перепаду висот на різних паркових ділянках. А берега водних перешкод з’єднані крихітними ажурними місточками.

Камені – природні, привезені з гранітного кар’єру. Їхнім дизайном та розташуванням на місцевості також займалася Олена. Вийшло цілком гармонійно.

Тільки в дитячій зоні парку висаджено 350 хвойних дерев, 600 кущів троянд, 200 багаторічних декоративних кущів, 1000 багаторічних квітів, 1500 однорічних квітів.

До укладання бруківки та інших масштабних робіт залучалися як професійні будівельники, так і місцеві фахівці. Техніка використовувалася виключно своя.

Точна сума спонсорських грошей, витрачених на зведення тільки дитячої частини парку, відома вузькому колу осіб, але складає не менше мільйона гривень. Основним спонсором, як завжди, був Володимир Зоренко, не без участі інших фермерів. Ні копійки бюджетних коштів ОТГ і сільради не залучалося.

Зведення другої черги Вербуватівського парку намічено на початок цієї осені.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *