Охоронці здоров’я юр’ївчан

Без названия

Система охорони здоров’я Юр’ївського району

представлена комунальними закладами КЗ «Юр’ївська ЦРЛ» Дніпропетровської обласної ради» (108 медичних працівників), керівником якого є Шума Микола Богданович, та РКЗ «Юр’ївський центр первинної медико-санітарної допомоги» (95 медичних працівників), який очолила відповідальна, цілеспрямована та чарівна жінка – Трофимук Світлана Володимирівна.

фото Трофимук

Кількість ліжко-місць для стаціонарного лікування в районної охорони здоров’я – 53. «Юр’ївський центр ПМСД» має у своїй структурі 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 3 фельдшерсько-акушерські пункти, 12 фельдшерських пунктів.

В районі діють п’ять аптек: три в райцентрі, інші – в Новов’язівському та Чернявщині.

В 2012 році заклади первинного рівня надання медичної допомоги Юр’ївського району отримали підтримку для розвитку сімейної медицини за кошти обласної субвенції на загальну суму близько 500 тис. грн у вигляді високоякісного обладнання, в тому числі лабораторне обладнання та два автомобілі «Нива».

Всі лікарі та фельдшери були забезпечені сумками-укладками для надання невідкладної допомоги та портативними приладами для миттєвої діагностики хвороб як на прийомі, так і вдома у пацієнта.

images (5)

 

У 2015 році, за підтримки  Міжнародної Організації з Міграції, проведено капітальний ремонт Юр’ївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини за проектом «Модернізація сільської медицини – запорука здорової та інтегрованої громади», закуплено нове обладнання та меблі, облаштовано спортивний майданчик для підростаючого покоління.

В оновленій амбулаторії запроваджено інноваційні послуги. Кімната психологічного розвантаження – важлива складова в вирішенні проблемних питань населення громади особливо в такий нелегкий для нашої країни час.

Робота психолога дозволить вийти на новий рівень профілактики захворювань внаслідок стресів, проводити співбесіди з пацієнтами в затишній кімнаті, організовувати місце занять внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та їх родин із психологом, що дасть можливість отримати більш позитивний результат допомоги.

Комфортне перебування дітей у лікувальному закладі та обладнання кімнати «Матері та дитини» дозволить змалку привчити дітей до позитивного відношення до медичного закладу, де проведений час в очікуванні прийому до лікаря чи результатів обстежень мине непомітно за грою або малюванням.

 

images (6) Дасть батькам можливість провести процедури, лікування дитини в непримусовому вигляді.

В КЗ «Юр’ївська ЦРЛ» ДОР» на даний час діє чотири відділення: хірургічне, терапевтичне, дитяче та гінекологічне денного стаціонару.

За останні роки для потреб клініки було придбано та установлено УЗІ апарат, що дає можливість обстеження хворих терапевтичного профілю, та цифровий флюорограф для покращення обстеження населення, раннього виявлення захворювання.

За інформацією РКЗ «Юр’ївський центр ПМСД» та КЗ «Юр’ївський ЦРЛ» ДОР»

У 2009 році було капітально відремонтовано 4 фельдшерські пункти – Жемчужненський, Кіндратівський, Олексіївський та Преображенівський.

В той час дані комунальні заклади перебували на балансі сільських рад. Ремонти та закупівля медичного обладнання здійснено за міжнародними проектами ПРООН.

На проведення робіт було використано коштів: 465,0 тис. грн міжнародної організації, 118,5 тис. грн місцевого бюджету, 100 тис. грн державного бюджету та 26,4 тис. грн. із коштів громади.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *