Охорона материнства – одне з головних завдань медицини

Програма реформування медицини принесла пологовому відділенню Новомосковської міської лікарні істотний прорив в оснащеності сучасною медичною технікою. І, як наслідок, якість надання медичних послуг значно покращилася, але на цьому новомосковські лікарі не зупиняються і продовжують освоювати нове сучасне обладнання.

Народний Депутат України Вадим Нестеренко переконаний в тому, що технічне оснащення пологового будинку необхідно підтримувати і розвивати. Вадим Нестеренко передав пологовому відділенню міської лікарні новий сучасний фетальний монітор, що допомагає обстежити одночасно плід і вагітну жінку.

– Монітор забезпечує контроль частоти серцевих скорочень та інших життєво важливих параметрів плоду, а також фізіологічних параметрів жінки: артеріального тиску, електрокардіограми, серцебиття, насичення крові киснем, температури. Ми вдячні народному депутату України Вадиму Нестеренку за таке потрібне і важливе обладнання, – розповідає завідувачка пологового відділення Новомосковської міської лікарні Ольга Смачечик.

У пологовому будинку є палати як для спільного перебування мами і дитини, так і для сімейного. Тут немає поділу на пологовий зал або лікарняну палату. Завдяки роботі досвідченого медичного персоналу та прекрасним побутовим умовам, всі жінки отримують комфорт під час пологів. Тут практикується практика пологів «у вільній позиції», де нічого не сковує рухів майбутньої мами.

«Завдяки злагодженій роботі народного депутата України Вадима Нестеренка та міської влади Новомосковська наше відділення повністю забезпечене необхідними медикаментами, витратними матеріалами, акушерськими наборами. Все це закуповується централізовано і в достатній кількості. Можу сказати, що такого раніше не було ніколи. Жінки приходять з різним рівнем достатку і багато хто не може собі дозволити придбати медикаменти. Сьогодні такої потреби немає. Наше відділення повністю забезпечено всім необхідним. Велике спасибі Вадиму Григоровичу за участь і небайдуже ставлення до потреб наших жінок».

У минулому році за допомогою Вадима Нестеренка в будівлі пологового відділення було проведено ремонт: благоустрій приміщень для перебування жінок допологового і післяпологового профінансовано з обласного бюджету. В пологовому відділенні Новомосковської міської лікарні з’являються на світ діти мам зі Знам’янки, Орловщини, Піщанки і навіть із Дніпра.

– Напередодні першого червня наші чиновники і політики традиційно говорять про те, що дітей, мабуть, потрібно позахищати. Водночас не говорять про те, що дітям потрібно нормально відвідувати садок, отримувати конкурентну освіту, розвивати творчі та культурні потенціали, бути захищеними від насильства. Навіть про те, як нормально народитися дитині в умовах убитої педіатрії та фактичної відсутності захисту материнства теж говорити моветон. А тим часом населення України поставлено на лічильник. Рахунок зниження йде на мільйони. Народити дитину стало подвигом, – переконаний народний депутат України Вадим Нестеренко.

– Довгий час Новомосковськ не був винятком. Наші жінки їздили народжувати в обласний центр, втрачаючи чималі коштів. І я дуже радий тому, що нам вдалося переламати ситуацію. Сьогодні наше пологове відділення отримало можливість надавати медичні послуги матусям на сучасному рівні, який не поступається великим містам. Наші лікарі, які отримали в своє розпорядження нове сучасне обладнання, можуть забезпечувати безпеку, як жінкам, так і їхнім дітям. І цим не потрібно хвалитися, тому що це нормально».

Денис МАКАРОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *