• осінь на городі

Осінні помилки

Ясна річ, що як швидше закрити садово-городній сезон хочеться кожному. Але в тому то й справа, що в поспіху ми втрачаємо дуже важливі речі, які навесні могли б істотно скоротити наші клопоти.

Отже, помилка №1: рано перестали прополювати грядки.

Звичайно, адже за літо ця робота й так надокучила. А зараз що – врожай уже зібрано, а з бур’янами нехай впораються прийдешні холоди. Але! Саме восени в багатьох бур’янів дозріває насіння, які потім вітер розвіює по всій ділянці. А це означає, що наступного року на вас чекає ще більш запекла боротьба із зеленими шкідниками.

Помилка №2: рано обрізали чагарники.

Як відомо, «стрижка» стимулює зростання нових пагонів. Тому рання осіння обрізка змушує чагарник екстрено кинути свою енергію на відновлення, а не на підготовку до зими. Тому обрізку потрібно проводити після закінчення сокоруху. Тобто, коли листя вже опаде, але морози ще не вдарять. І пам’ятайте, осіння формуюча обрізка (не санітарна) показана тільки тим чагарникам, які квітнуть улітку й на початку осені. А ті, які квітнуть навесні, обрізати потрібно в першій половині літа.

Помилка №3: ви не зібрали гнилі плоди.

Не залишайте зіпсовані овочі та фрукти гнити на грядках, в надії на те, що до наступного сезону вони стануть компостом. Ці відходи привертають до себе всіляких шкідників, які успішно приживуться й переживуть зиму на такому пайку.

Помилка №4: не посадили весняні цибулинні.

Якщо ви хочете, щоб ваші клумби стали ошатними вже в березні-квітні, подбати про це варто якраз восени. Цибулинам перших весняних квітів потрібна тривала зимівля в ґрунті, щоб підготуватися до нарощування коренів, зелені та квіту.

Помилка №5: не поділили багаторічники.

Це не означає, що ви повинні викопати всі багаторічники у себе в квітнику, розділити їх і розсадити по ділянці. Не всі багаторічники потрібно ділити щороку.

Так, наприклад, примула, піретрум, гвоздика периста і фіалка рогата діляться раз на 2-3 роки. Ірис, фіалка метеликова та лілія біла – раз на 3-4 роки. А ось хоста, золотарник, флокс, астильба, півонія та дельфініум – їх і зовсім потрібно ділити тільки один раз на 5-6 років.

Помилка №6: не посіяли зелень.

Так-так. Деякі культури, такі як, наприклад, шпинат, салат латук, редис добре посіяти під зиму, щоб навесні отримати ранній урожай.

А ще: не лінуйтеся сіяти сидерати. Пшениця, конюшина або гірчиця, які висівають в ґрунт після збирання основних культур, допомагають відновити родючість ґрунту і пригнічують зростання бур’янів.

Даша ДАЧНИЦЯ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *