• оркестр «Колос» Миколаївського Будинку культури

Оркестру мелодія чарівна

Днями народний аматорський духовий оркестр «Колос» Миколаївського Будинку культури під керівництвом Надії Василівни Комлик відзначив 35-річчя з дня свого заснування. Щоразу слухаючи мелодії, які виконують сільські віртуози, мимоволі повертаюсь у святий для кожного сонячно-синьоокий травень…

Урочистий мітинг у Миколаївці з нагоди 9 Травня. Оркестр «Колос» виконує «Степом, степом». На мить замерло все навкруги, на очі людей набігли непрохані сльози. Суворі на вигляд чоловіки, ніяковіючи, відходили поодаль, хапливо закурюючи та ховаючи цигарки в рукав, жінки раз по раз витирали хустинками очі, журливим поглядом вдивлялись у небесну далечінь, де кружляла пара лелек – символів миру. А над селом лунала мелодія, у виконання якої вкладали талант і душу прихильники музики на чолі з невисокою скромною жіночкою, об’єднуючи в душевному пориві своїх земляків…

Раніше майже кожне село могло похвалитися власним оркестром, музики якого хвацько виконували запальні ритми на місцевих урочистостях, у скорботі проводжали односельців в останню путь. З настанням так званих ринкових відносин труби й валторни, виблискуючи на сонці золотавими боками, відправились у якості металобрухту в фінальні «вояжі» – на переробку в сусідню Польщу або в далекий Китай. На щастя, «останнього з могікан» – оркестр «Колос» – така доля не спіткала.

Привітати свого улюбленця з ювілейною датою зібралися в Миколаївському Будинку культури місцеві жителі, численні шанувальники, всі ті, хто так чи інакше доклав зусиль для його підтримки й розвитку, допомагав у нелегкі часи й до сьогодні. Серед них – депутат обласної ради Анатолій Білик. Згадує, як на першому році свого керівництва миколаївським колгоспом ім. Калініна вирішив оновити інструменти для духового оркестру. Потреби сільських музикантів знав не з чуток, бо ще в дитинстві та юності входив до складу подібного колективу на рідній Черкащині. Сказано – зроблено. Через деякий час завгосп П. В. Соколов привіз із далекого Ленінграда комплект духових інструментів. Згодом у музикантів з’явилися й новенькі костюми. Зв’язків із віртуозами села Анатолій Білик не пориває дотепер: допомагає чим може, залучає в підмогу керівників місцевої влади, сільгосппідприємств, аби своєрідний символ села й надалі радував односельців своїми виступами.

Не одне покоління миколаївців, старших і молодших, оволодівало грою на музичних інструментах у його складі. Виступати в «Колосі» було завжди престижно і почесно, – стверджує директор СТОВ «Злагода» А. І. Дерев’янко. Свого часу до складу оркестру входив син Анатолія Івановича, грала в ньому й донька Анатолія Білика Інна. Майже кожна сільська родина так чи інакше була пов’язана з оркестром.

Сьогодні репертуар його аматорського колективу, який налічує 37 учасників, дуже різноманітний. Неперевершеним виконанням українських народних, козацьких пісень, урочистих маршів, вальсів, творів на воєнну тематику дивують шанувальників музики учні Миколаївської школи, студенти, педагоги, водії, охоронці, пенсіонери на чолі з незмінним керівником оркестру Н. В. Комлик, більш як 23 роки підтверджуючи звання народного колективу. До речі, склад оркестру досить різновіковий: найстаршому учаснику, викладачу Новомосковського металургійного коледжу В. В. Нікітіну, – 69 років, наймолодшому, учневі Миколаївської ЗОШ, онукові Надії Василівни Комлик Данилкові Бондаренку – 9. Незважаючи на юний вік, хлопчик гідно продовжує традиції музичної династії, намагається не відставати від старших її представників: бабусі Надії Василівни, дідуся Миколи Федоровича, мами Тетяни, дядька Владислава, які виступають поряд. Певно, колись до них приєднається й маленька Настуня – онучка Надії Василівни, яка під час урочистостей вразила глядачів виконанням поезії про Україну.

Чимало теплих, щирих слів вітань і вдячності на адресу колективу-ювіляра та його «мами» Надії Комлик висловили депутат обласної ради Анатолій Білик, сільський голова І. П. Полтавець, керівники СТОВ «Злагода» та агрофірми ім. Горького А. І. Дерев’янко та М. В. Бочкар, начальник районного відділу культури В. А. Савченко, директор Миколаївської ЗОШ Н. В. Антоненко. Разом із побажаннями творчих успіхів та всіляких гараздів вони відзначили винуватців свята грамотами, грошовою премією, квітами та подарунками. За високий професіоналізм, самовіддану працю Анатолій Білик та А. І. Дерев’янко вручили грамоту і грошову премію й директору Миколаївського Будинку культури І. О. Прийменко, яка гідно продовжує традиції своєї попередниці С. М. Сулими, котра внесла вагомий внесок у розвиток культури села.

Оскільки урочистості проходили напередодні свята весни, виступаючі не забули привітати присутніх у залі жінок з 8 Березня, а творчі колективи та аматори сцени представили для них концертну програму.

І, як завжди, неперевершеними були виступи оркестру-ювіляра – воістину народного, гордості Миколаївки та району, який вкотре вразив усіх чарівними мелодіями, провів подорож світом духовності й високих почуттів.

Вадим РАКАЄВ, Новомосковська районна газета «Присамарська нива»

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *