Органічний закон для органіки

Виробництво органічної продукції фахівці називають одним із найдинамічніших секторів українського АПК. З цим навряд чи хтось сперечатиметься, адже за даними Мінагрополітики, за останні 5 років виробництво органіки в нашій країні зросло на 90%, площі органічних сільгоспугідь збільшилися з 260 тис. га до 421,5 тис. га.

Наразі в Україні зареєстровано понад 420 виробників органічної продукції. А рік тому в міністерстві аграрної політики і продовольства в законопроекті №5448 запропонували нову модель органічного ринку. Вона враховує правила ЄС та повністю адаптує українське законодавство до європейського.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова вважає, що цей законопроект створить кращі умови для виробників.

– Перш за все, органічне виробництво має бути відповідним чином сертифіковане. По-друге, для такого виробництва повинні застосовуватися специфічні й дозволені речовини та елементи технології, економні до навколишнього середовища й безпечні для споживача. По-третє, створюється реєстр органічних виробників, сертифікуючих органів, органічного насіння. І, нарешті, новий законопроект №5448 формує систему контролю та нагляду за процесом виробництва і виробниками відповідно до практики країн ЄС, – сказала Олена Ковальова.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *