• опалювальний сезон

Опалювальний сезон у Новомосковську може завершитися будь-якої миті

Низький рівень проплат за теплопостачання від населення залишається найсерйознішою проблемою, що наразі постає перед міськрадою. Затикати діри з муніципального бюджету стає все складніше, а незабаром стане й зовсім нереально, – стверджує в. о. міського голови, секретар міськради Сергій Горошко.

– За грудень населенню виставлено рахунків на 18 млн грн, – каже він. – Із них «живими грошима» проплачено лише 3,3 млн. Ще 7,5 млн закриваємо за рахунок субсидій. Але це не вирішує проблеми! Утворену дірку в 8 млн доводиться «латати» за рахунок міської казни. Інакше ліміти на лютий залишаються під питанням, а з ними й можливість опалювати житловий фонд хоча б на мінімальному рівні. Та це в будь-якому разі призведе до того, що будуть згорнуті найважливіші соціальні програми, а в найважчому випадку під загрозою опиняться зарплати працівників бюджетної сфери.

До речі, за словами Сергія Горошка, після посиленої кампанії з роботи з населенням (зустрічі з мешканцями найбільш проблемних будинків, звернення через пресу й зовнішню рекламу тощо) рівень проплат зріс з 50% у жовтні-листопаді до 75% у грудні. Але протягом свят народ, як видно, порозтратився, і в січні проплати знову впали до 55%. При цьому бюджетні організації розплачуються на 100% і готові мало не платити вперед. Яка ж перспектива?

– Звичайно ж, згнітивши серце, депутати визначили граничну суму, яку можна виділити з бюджету на покриття боргів «Новомосковськ теплоенерго» перед «Нафтогазом України», – говорить Сергій Горошко. Але вже зрозуміло, що на лютий цієї суми не вистачить навіть за найоптимістичнішими прогнозами. А враховуючи, що «Нафтогаз» і «Дніпропетровськгаз» мало не щодня надсилають попередження про неминуче відключення, то цілком реальна ситуація, коли опалювальний сезон завершиться 1 березня за будь-якої погоди. А чи почнеться сезон 2017-2018 залишається лише припускати.

Бесідував Сергій ВЕРЬОВКІН

Живий приклад

Через проблеми неплатежів у м. Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) у грудні 2016 року від газопостачання було відключено відразу кілька котелень. Без тепла залишилися жителі окремих мікрорайонів загальною чисельністю понад 50 тис. осіб, а також дитячі садки, школи та лікарні.

До речі

Через сильні морози з 31 січня зачинені новомосковські школи. Згідно встановлених стандартів, для учнів молодших класів навчальний процес повинен бути припинений при зниженні температури повітря до -20°С. Щоб в школу не пішли учні 5-11 класів, температура на вулиці повинна опуститися до -24°С. Температура повітря в навчальних класах не повинна опускатися нижче +17°С.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *