Олександра Колесник: «Доручену мені справу, як завжди, виконую скрупульозно»

Впродовж багатьох років цей вислів був девізом заступника голови Магдалинівської райдержадміністрації Олександри Олексіївни Колесник.

Народилася на Магдалинівщині, в селі Новопетрiвка, в родині колгоспників. Після школи за компанію зі своєю подружкою подалася до обласного центру вчитися на швачку. Там зустріла майбутнього чоловіка, який навчався на машиніста в залізничному училищі. Після закінчення влаштувалася на швейну фабрику, але довго працювати не довелося – народилася дочка.

Довелося повертатися додому. Роботу знайшла в Магдалинівці. І не просто роботу, а майже екзотичну – в квітковій оранжереї районного комунгоспу, яка спеціалізувалася на вирощуванні троянд і кал. «Спочатку була звичайною працівницею, виконувала чорну роботу. Згодом перекваліфікувалася в диспетчери, потім стала бухгалтером, старшим бухгалтером, а за сумісництвом – головою профспілки. Загалом оранжереї я віддала 10 років», – згадує Олександра Олексіївна.

 – Як опинилися в обоймі районної влади?

– На сесії обирали секретаря селищної ради. Колишньому секретареві було вже під сімдесят, і вона рвалася на заслужений відпочинок. Директор оранжереї візьми і запропонуй мою кандидатуру, мовляв, відповідальна і молода. Мені тоді ледь 30 виповнилося і, чесно зізнатися, не дуже-то мене приваблювала ця посада, але умовили. В 1993-му стала головою Магдалинівської селищної ради. Тоді проходили вибори до місцевих рад, голів яких вперше обирали не з числа депутатів, а, так би мовити, з народу.

– Що обіцяли виборцям?

– А нічого! Людей, напевно, підкупило те, що з п’яти кандидатів я була єдина жінка. До того ж, працювала секретарем сільради, мене знали практично всі. Зате на наступні вибори моє необіцяння не спрацювало – мене прокотили. А що я могла обіцяти при злиденному бюджеті: почистити річку, облаштувати звалище для сміття?..

Засмутитися не встигла, бо відразу після виборів мене запросили в РДА на посаду заступника голови Магдалинівської райдержадміністрації з соціально-економічних питань. Думаю, з цими питаннями справлялася непогано, тому що мені присвоїли звання заслуженого працівника соціальної сфери.

В 2004-му запропонували очолити районний пенсійний фонд, яким керувала чотири роки. Треба думати, успішно, бо в 2008-му році мене призначили головою Магдалинівської райдержадміністрації, на цій посаді я пробула два роки. Після цього знову повернулася в пенсійний фонд до його реформування.

– Що встигли зробити за два роки, коли очолювали район?

– З найбільш значущих справ: в Магдалинівці побудували 8-квартирний житловий будинок, а в Оленівці – дитячий садок. За підсумками кожного з двох років район отримав всі вiдзнаки, входив до трійки найбільш успішних в області. Такою оцінкою можна пишатися.

– Більше року Ви знову керуєте в РДА соціально-економічною сферою…

– Ще й фінансові питання. Між іншим, я стала останньою, коли на подібні посади проходила за конкурсом і досить прискіпливої співбесіди. Зараз і заступників в РДА призначають. Не питайте, чим можу похвалитись. Просто я скрупульозно, як завжди, виконую доручену мені справу.

– І трохи про родину, захоплення.

– Чоловік очолює районний фонд соціального страхування. Дочка доросла, живе з чоловіком і 10-річним сином в Кам’янському. Захоплююся вирощуванням на досить великій земельній ділянці квітів. Від весняних тюльпанів до літніх троянд і осінніх хризантем. А ще на ділянці росте 48 ялинок, деякі з яких вже перевалили за триметрову висоту.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *