Озимина «вискочила», жнива ось-ось почнуться

Останнім часом електронні засоби масової інформації зарясніли страхітливими повідомленнями про, нібито, занапащений через несприятливі погодні умови урожай ранніх зернових на Дніпропетровщині…

Чесно кажучи, ми здивувались, тому що намагаємося більш-менш постійно тримати руку на пульсі в агросекторі Новомосковського, Магдалинівського і Юр’ївського районів. І місяць тому, за повідомленнями керівників агровідділів райдержадміністрацій, нічого такого ахового з посівами ранніх зернових не відбувалося.

67_урожай_4(1)

Хоча, не без тривожних очікувань від наслідків посушливої осені та аномально дощової весни. Але не до такої ж, крайньою, міри втрати врожаю!.. Правда, в наш час всього можна очікувати…

Словом, піддавшись панікерським або відверто фейковим домислам наших колег-журналістів, ми вирішили перевірити і знову спитати у тих же районних агроначальників про стан полів з озимими напередодні початку жнив.

Не змовляючись, Новомосковщина, Магдалинівщина і Юр’ївщина відповіли практично однаково, мовляв, все це справжня дурниця.

Як висловилася керівник агровідділу Юр’ївської РДА Юлія Левківська, озимина, на щастя, таки «вискочила з затяжного піке», правда, з незначними втратами. Узагальнимо і від себе додамо – як і всюди. Як і всюди, в кожному з цих районів очікується зниження врожайності на 10-17-20 тонн з гектара.

І ніхто з цього не робить трагедії, мовляв, бувало й гірше.

З яровими ситуація куди сприятливіша.

Але про врожайність ніхто говорити, тим більше, прогнозувати не наважується – щоб не наврочити. Сподіваються, знову ж таки, тільки на не надто дощову погоду. Правда, ярих зернових сіють значно менше. Наприклад, в тому ж Юр’ївському районі яру пшеницю посіяли тільки два господарства.

Там і хворі від весняних дощів і холодів посіви соняшнику ледве вилікували. Пересівали тільки в одному господарстві. Тільки почали радіти, як нова погодна напасть – нещодавні зливи, град і бурі подекуди неслабо поламали кукурудзу, що тільки пішла в ріст.

– Нашу кукурудзу теж трохи пом’яло, коли був вітер і град, – каже начальник аграрного відділу Магдалинівського району Сергій Остапук, – але соняшник вистояв. Та й кукурудза, схоже, поступово приходить до тями. В усякому разі, про списання посівів поки ніхто не заявляв. Про зернові зараз говорити рано, тому що «косити» їх почнуть приблизно з наступного тижня. Але ніяких приводів для паніки начебто немає. 13-14-го у нас пройде колегія, після якої – об’їзд полів. Після цього можна буде назвати хоча б приблизні цифри. Поки ж нервувати аграріїв ми не хочемо.

– Особливо радіти нічому, але і за голову ніхто не хапається, – повідомив нам заступник директора агрофірми «Орільська» Юрій Самоіщенко. – Я б сказав, що перспективи збору врожаю – 50 на 50. А що стосується чуток, то це ж завжди так: селяни спершу бідкаються, а потім хваляться, що все обійшлося кращим чином.

67_урожай_4(2)

– Ми молимо Бога, щоб найближчим часом не було сильної спеки, яка може зупинити цвітіння і запилення соняшнику і кукурудзи, – додає начальник агровідділу Новомосковського району Михайло Неліпа. – Зате сходами і зростанням ярих можна лише порадіти.

Словом, не тільки в трьох цих районах, але і в кожному окремо взятому господарстві свої проблеми, радості, засмучення і надії на краще. Зате, жнива починаються у всіх майже одночасно – на цьому або на початку наступного тижня. Але, знову ж таки – якщо дощ не завадить. Господи, допоможи їм з погодою!

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *