• БК після ремонту

Одні будинки культури відкривають після ремонту…

…інші закривають, щоб після ремонту відкрити

Газета «Твiй рiдний край» в один день стала свідком двох історичних для Магдалинівщини подій, натхненником і рушієм яких став народний депутат України Вадим Нестеренко, – довгоочікуване відкриття після капітального ремонту Будинку культури в Гупалівці та не менш довгоочікуваний початок капітального ремонту Будинку культури в Магдалинівці. Причому, обидва клуби капітально не ремонтували з дня побудови – рівно півстоліття.

Гупалівці вручили ключ від культурно-адміністративного щастя

Запитаєте, чому «від культурно-адміністративного»? Ну, культурного наповнення навіть у найменшого будинку культури не відняти. В даному ж випадку після реставрації не будинок, а справжній палац культури вийшов, красень, де в день відкриття вже працювала дитяча танцювальна студія. А на першому поверсі цього палацу вирішили розмістити Гупалівську сільраду, яка весь цей час тулилася в убогих кімнатках будівлі пошти.

На торжество відкриття БК прийшли не лише дорослі селяни, а й потенційні завсідники цього культурного закладу – діти. Приїхало багато гостей. Всім їм було чому порадіти: в ході реставрації виконано ремонт фасаду, покрівлі, фойє, бібліотеки, глядацької зали, кімнат для роботи музичних гуртків, було замінено всі вікна та двері, освітлення, проведено ремонт підлоги.

У вітальному слові в.о. голови Магдалинівської райдержадміністрації Юрій Коробов нагадав, що заслуга у проведенні капітального ремонту Гупалівського Будинку культури, втім, як і багатьох інших будинків культури у 38-му виборчому окрузі, повністю належить народному депутату України Вадиму Григоровичу Нестеренку. І побажав гупальчанам ростити в стінах відреставрованого клубу-красеня талановитих дітей, а також цікаво проводити дозвілля дорослим.

Голова райради Володимир Дробітько нагадав, у якому жалюгідному стані перебували фасад і внутрішні приміщення Будинку культури протягом не одного десятку років. І побажав якнайшвидшого завершення «останнього мазка» в цій ремонтної епопеї – благоустрій навколiшной території, яка здійснюється за рахунок сільського бюджету.

Народний депутат України Вадим Нестеренко згадав 2014-й рік, коли приїжджав до Гупалівки під час своєї передвиборної компанії та виступав на цьому ж ганку, тільки за спиною красувалися не оці прекрасно розписані колони, і відреставрований фасад, а занедбана зовні й зсередини будівля БК. «Ви, гупальчане, тоді мені сказали, що головне і, напевно, нездійсненне ваше бажання – щоб клуб відремонтували. Я пообіцяв зробити все можливе для реанімації клубу. Сьогодні ми присутні на відкритті Гупалівського Будинку культури, з чим усіх і вітаю!», – сказав народний обранець і вручив символічний ключ від БК сільскiй головi Наталії Сильман, а дітям – солодощі.

Магдалинівський Будинок культури: 50 років без ремонту

За твердженням директора районного БК Світлани Покотило, будівля клубу вже давно дала усадку, на торцевій стіні у двох місцях утворилися тріщини.

Днями стартували ремонтні роботи. Почалося все з демонтажу внутрішніх дверей і штукатурно-шпатлевальних робіт внутрішніх приміщень. На черзі заміна підлоги.

Окрім штукатурно-фарбувальних внутрішніх робіт із заміною всіх вікон і дверей, буде проведено:

– заміну перекриття та утеплення даху;

– зміцнення фундаменту будівлі та посилення торцевої стіни, яка дала тріщину;

– ремонт сцени, встановлять пожежну та охоронну сигналізацію, вентиляційну систему;

– повністю замінять освітлення, водоканалізаційну та систему опалення на електричну та утеплять фасад;

– крім того, передбачено облаштування території навколо будівлі БК.

Ось що з цього приводу сказав народний депутат України Вадим Нестеренко. «На ремонт БК левову частку коштів виділено з обласного бюджету зі співфінансуванням із районного бюджету. Загальна вартість капітального ремонту – 9 мільйонів гривень. Я зустрівся з представником підрядника, який запевнив, що роботи всередині та зовні будівлі вестимуться одночасно, та пообіцяв закінчити ремонт із гарною якістю до кінця цього року. У свою чергу я традиційно буду частенько сюди навідуватися та особисто контролюватиму хід ремонтних робіт. Адже Магдалинівка – один із найбільших райцентрів Дніпропетровщини, який вимагає відповідного закладу культури.

Та й самі мешканці райцентру мені неодноразово говорили, що Будинок культури для них – це стратегічний об’єкт у селіщi, який збирає та об’єднує їх у свята. А діти з цього та прилеглих селищ не повинні відчувати холод і дискомфорт у районному Будинку культури, який півстоліття не ремонтувався, і куди вони ходили розвиватися та відпочивати, до різних гуртків і секцій. Тому наш губернатор Валентин Михайлович Резніченко прислухався і підтримав мою ініціативу про виділення коштів з обласного бюджету на ремонт Магдалинівського районного Будинку культури».

Євген ЄВТУШЕНКО

З історії

Гупалівський Будинок культури побудований у 1966 р.; у жовтні 2015 р. виготовлено проектно-кошторисну документацію за рахунок сільбюджету в сумі 89 000 грн; загальна кошторисна вартість – 1871,755 тис. грн; замовником виконання ремонтно-будівельних робіт виступало управління капбудівництва облдержадміністрації; ремонтні роботи розпочалися в липні 2016 р.; за рахунок сільського бюджету (110 тис. грн) зроблено систему опалення, за рахунок громадськості – художнє оздоблення колон фасаду; завершується викладення плитки на вході.

Магдалинівський районний Будинок культури побудовано в 1967 р.; у грудні 2016 р. виготовлено проектно-кошторисну документацію за рахунок райбюджету в сумі 248 тис. грн та проведено держбудінвестекспертизу на суму 15 943 грн; загальна кошторисна вартість – 9131,988 тис. грн; функції головного розпорядника коштів облбюджету здійснює УКБ облдержадміністрації; фінансування БК у 2017 р. в облбюджеті передбачено 7 млн грн; на співфінансування з райбюджету у травні 2017 р. виділено1 млн грн, ще 1 млн грн буде виділено у вересні поточного року.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *