Овечий суїцид у Туреччині

На південному сході Туреччини в регіоні Мурадіє 80 овець покінчили життя самогубством на очах у свого пастуха. Спочатку з обриву зістрибнула одна вівця, а за нею почали стрибати й інші. Пастух намагався зупинити тварин, але вдалося зберегти лише малу частину стада. При цьому вівцям не загрожувала жодна небезпека, вони не були налякані. Причини цього масового суїциду залишилися неясні.

До речі, схожий інцидент стався в червні цього року і в Швейцарії. Тоді в 50-метрову прірву стрибнуло 13 корів. Тваринники вважають, що навряд чи корови чогось злякалися: у небезпечній ситуації вони зазвичай розходяться, а не йдуть одна за одною. Дивна поведінка худоби також залишилася нерозгаданою.

Бразилія: цитрус бачитимуть наскрізь

У Бразилії розробили окуляри, які визначають симптоми хвороби Huanglongbing (HLB), інакше відомої як озеленення. Це істотно полегшує роботу інспекторів і зменшує кількість помилок при виявленні захворювання на цитрусових деревах. Експерти вважають, що половина симптоматичних рослин залишаються на місцях саме через помилки при обстеженні, отже поширюють заразу на здорові рослини. Окуляри ж оснащені лінзами, покритими спеціальним фільтром, що дозволяє побачити основну прикмету цього захворювання – листові плями або жовтіння.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *