• бурчалки

Обложили, демони…

Сьогодні читати державні новини – робота не для людей зі слабкими нервами. Сидиш годинами, намагаючись знайти хоч щось хороше. Але навіть якщо і знайдеш, то краще в деталях не розбиратися, інакше знову засумуєш. Адже в нас усе йде за неминучим алгоритмом «хотіли як краще, а вийшло…».

Ось уряд і МОЗ вирішили потішити населення, оголосивши, що з 1 лютого всі, хто страждає від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та бронхіальної астми отримають в аптеках цілий ряд ліків за істотно зниженими цінами. Для цього ввели механізм «референтних» цін – зібрали вартість цих ліків у п’яти країнах Європи, вивели середню цифру та наказали аптекарям продавати їх за такою ж ціною і в Україні. До чого це призвело? Правильно здогадалися…

По-перше, референтні ціни виявилися завищеними. Наша ОДА купувала, наприклад, інсуліни на 30% дешевше, ніж це буде з 1 лютого. По-друге, ніхто не подбав чітко і зрозуміло розписати інструкцію для аптек – як саме вираховувати роздрібні ціни. В результаті фармацевти попередили, що вони взагалі не будуть закуповувати і продавати ці перераховані в наказі МОЗ ліки, щоб не нарватися на перевірки й величезні штрафи.

Читаємо стрічку новин далі. Ось соціальний віце-прем’єр Розенко голосно заявив: «Підвищувати тарифи на газ і послуги ЖКГ далі нема куди!». Потім подумав і додав: «Не треба лякати людей! Коли прийде час, уряд не ховатиметься, а відкрито повідомить українцям про підвищення тарифів». Красиво говорить? Дуже!

Тільки Павло Розенко забув уточнити, що з 1 березня тарифи на електроенергію для побутових споживачів таки виростуть. При споживанні до 100 кВт/год доведеться платити 90 копійок, кожен наступний кіловат обійдеться в 168 копійок. Шановний міністре, а електрика у вас – це не тарифи ЖКГ? Або ви вважаєте, що у нас в сільських будинках досі сидять при каганці? Ні, ну вашими стараннями, звичайно, доведеться й лучиною запасатися.

До речі кажучи, про що міністр теж не попередив, – на сайті Міністерства юстиції запрацював електронний реєстр боржників комунальних послуг. Як ви думаєте, для чого такий реєстр взяв і з’явився? Правильно думаєте. Гратися з народом в демократію більше ніхто не буде. Заборгували більше десяти мінімалок – і чекайте в гості приватну виконавчу службу. Цікаво, з чим вони прийдуть – із праскою або з паяльником?

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *