Обережно, автошахраї!

Як не потрапити на вудку недобросовісних продавців транспорту

 

Чи є гарантія, що купований автомобіль не був викрадений, номер його кузова і двигун не «перебиті», а документи не підроблені? У лихі «дев’яності» багато довірливих автолюбителів попалися на подібні виверти автомахінаторов, і зараз випадки повторюються.

За словами заступника директора Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Аркадія Морохова, особливо небезпечно стало купувати машини, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму. Найчастіше злочинці продають під виглядом «кримських» або «донецьких» машин крадені або нерозмитнені авто з перебитими номерами кузова. Таким чином, оригінальний автомобіль їздить у Криму чи на Донбасі, а його «двійника» купує довірливий покупець.

«Почастішали випадки зустрічі з автовласниками «двійників», які їдуть їм назустріч. У ході такої зустрічі навіть у власника оригінального авто закрадається сумнів і виникає питання: «А чи легальний мій автомобіль?». Якщо ви вже дійсно зустріли свого «двійника», радимо вам провести дослідження в експертному центрі з метою підтвердження оригінальності вашого автомобіля. Після цього звернутися із заявою до найближчого поліцейського відділку. Найстрашніше в даному випадку те, що так званий ваш «двійник» може накоїти лиха, за яке відповідати може припасти вам», – розповів Аркадій Морохов.

Можна, авжеж, звернутися до суду, щоб він визнав невдаху законним власником машини. Але для цього спочатку потрібно достеменно з’ясувати, як і звідки автомобіль із фальшивим техпаспортом потрапив на територію України, а потім ще заплатити митний збір. Для тих же, кому дісталася машина зі зміненими заводськими номерами, вихід тільки один – на запчастини, а решту – в металобрухт.

«При купівлі авто на ринку або «з рук» є тільки один спосіб не попастися на вудку зловмисників: перереєструвати машину на себе, а не купувати її за генеральною довіреністю. Перед покупкою за дорученням потенційному покупцеві разом із продавцем потрібно приїхати до реєстраційного центру, щоб провести огляд номерних вузлів та агрегатів автомобіля і дослідити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Така процедура займає, в середньому, 15 хвилин», – додав Аркадій Морохов.

Вартість експертизи не б’є по кишені: 151 гривня 96 копійок за вітчизняний автомобіль і 196 гривень 98 копійок за іноземний.

За матеріалами «Інформатора»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *