Ніжний вік народного хору

Новомосковський народний хор козацької пісні «Самарська слобода» відсвяткував свій перший, 10-річний, ювілей. З цієї нагоди в Новомосковському колегіумі № 11 відбулися урочистості під гаслом «Нас поєднала щира пісня, а надихнув козацький дух!».

Робота щодо створення хору розпочалася наприкінці 2008-го року, а вже 9-го березня 2009-го року, у День народження Кобзаря, відбувся перший виступ колективу біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Саме цей день вважають Днем народження хору. Рішенням колегії обласного управління культури в грудні 2012-го року хору присвоєно звання «народний», яке вже двічі було підтверджено — у 2015-му та 2018-му роках.

Аби привітати ювілярів, на свято завітало чимало почесних гостей на чолі з народним депутатом України Вадимом Нестеренком.

— Я схиляюся перед вами, вашим талантом, вашими трудовими і творчими біографіями. Ви — ті самі новомосковці, які надають нашому місту неповторний колорит, прославляють його, піднімають рівень культури,- сказав нардеп.

— Те, що ви робите у своєму хорі — це надзвичайно важливо не тільки для міста, але і для всієї України. Мені розповідали, що у вашому колективі проводяться козацькі свята, літературні години, тематичні вечори. І в підсумку виходить, що ви самі долучаєтесь до витоків українського менталітету, до чистих джерел української душі, а через народну пісню долучаєте до цього своїх слухачів.

Десять років кропіткої роботи над репертуаром та іміджем зробили хор пізнаваним, несхожим на інші колективи. І це відзначають не тільки ваші шанувальники, а й фахівці в галузі культури. Дякую вам за вашу творчість, ваші добрі душі та ваші добрі справи,- завдячив Вадим Нестеренко.

А яке ж свято без подарунків?! Окрім величезного святкового торта особистими подяками нардепа Нестеренка з нагоди 10-річного ювілею народного хору козацької пісні «Самарська слобода» були нагороджені: ветерани хору Марія Афанасьєва, Сергій Винокуров, Ольга Дроздовська, Віктор Дудка, Ольга Калашник, Павло Мотовилов, Іван Нижніков, Емма Шаповалова та керівник хору Валентин Калашник.

Завітали на урочистий захід і представники міської влади. Щирі слова привітань народному хору виразив в. о. міського голови, секретар Новомосковської міської ради Сергій Горошко. Ювілярів також привітали гості чи не всіх закладів культури міста.

Розпочалася святкова програма з відеозапису біографії хору «Самарська слобода». За свої 10 років існування, крок за кроком, хор набував популярності і визнання не тільки в Новомосковську, але й далеко за його межами. Колектив став неодмінним учасником міських свят, концертів, народних гулянь. А у творчому арсеналі колективу — багато пісенних фестивалів вiд мiсцевого до республіканського рiвня.

Сьогодні хор козацької пісні налічує 23 учасника. У репертуарі — українські народні та козацькі пісні. Репертуар колективу постійно оновлюється, фонотека поповнюється новими записами. На базі хору плідно працює чоловіча вокальна група, проводяться заняття із солістами та дуетами. Добирає репертуар та виконує обробки творів незмінний керівник хору Валентин Калашник.

Аліна ЯЦЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *