Ну, понеслося!

Початок грудня в наш час означає зовсім не початок різдвяно-новорічного умиротворення. Якось так складається останні років десять, що перші снігові мухи приносять до нас не лижню, а майданно-мітингову активність. Ось цього року: тільки-но пішов другий тиждень грудня, а Саакашвілі вже показує захоплюючі каскадерські трюки з кіносеріалу про держпереворот. Переворот – це те, в чому завзятого грузинського хлопця звинувачують безжальні ГПУ та СБУ. А ми ж уже пам’ятаємо з минулого досвіду, що тільки-но з’являються такі звинувачення, за ними відразу слідують шини, барикади, народні гуляння… тьху, обмовився – народні хвилювання.

Взагалі, оскільки в нас тепер одразу три новорічних символи – опальний Дід Мороз із минулого, добрий Святий Миколай зі справжнього та перспективний Санта Клаус із тієї самої Європи, куди ми неодмінно через скільки-то десятиліть потрапимо, то час розділити між ними ролі та обов’язки. Один може приносити в сім’ї, ну, наприклад, зброю та боєприпаси. Що ж сьогодні за новорічні гуляння без гранат і стовбурів? Як же без цього добра боротися за світле майбутнє? Другого – Санту, наприклад – потрібно просити про європейські пенсії та зарплати. Нехай приносить їх у конвертах одразу за весь майбутній рік. А третій – добре, третій нехай за традицією обслуговує дітвору з її подарунками-шоколадками-мандаринками. Буде в цілому гармонійно, демократично й сучасно.

Ось як бути з серіалом «Свати», – цього я точно не знаю. Кажуть, заборонили. Кажуть, що це шпигунсько-диверсійний серіал для «ватників». Мовляв, у ньому підступна Москва приклеює 25-й кадр, у якому сидить Путін і зомбує добропорядних українців. Із цим потрібно щось робити. Наприклад, посадити Зеленського, і нехай він вручну вирізає цей 25-й кадр з кіноплівки. Хоча, Зеленського вже не посадиш. Зеленський вже такий досвідчений чолов’яга, що йому палець до рота не клади. Відкусить. Нещодавно зареєстрував в Україні власну партію. Ну, пам’ятаєте, ту, що з серіалу «Слуга народу». Казка ожила та стала правдою.

Чудес на світі багато. Головне вчасно запастися яйцями до новорічного столу, оскільки через тиждень вони, як молоді курчата, почнуть стрибати і скакати. Тобто – ціни на них застрибають.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *