Нові та старі

Сьогодні мало не на кожній кухні більшість українців радо обговорюють прихід нового Президента та його команди, а також завмирають в очікуванні нових облич в уряді, Верховній Раді, губернаторських кріслах і так по низхідній. Взагалі, для українського суспільства очікування «нових облич» – це такий же соціальний феномен, як віра в доброго царя.

От, правда, ніхто не хоче задуматися над тим, де знаходиться розплідник цих «нових облич», хто їх вирощує? Звідки беруться елітні породисті пси, знає багато хто. На яких розплідниках вирощують найкращі саджанці – це відомо майже всім. А ось де зберігаються секретні запаси хороших депутатів і міністрів? Звідки вони беруться?

На останні вибори глав і рад об’єднаних громад селяни йшли густо і відповідально. Якщо є реформа, якщо є вибір, то чому б не скористатися і не поміняти старі обридлі кадри на нові та ще не обридлі? Поміняли. А ось сьогодні читаю в зведенні обласної прокуратури, що нові кадри занадто швидко стали старими кадрами. Крадуть, хабарі беруть, корупцію розводять як курей в курятнику…

З прокуратури пишуть: «Голову однієї з ОТГ області затримали на хабарі в 25 тисяч доларів, який він вимагав і отримав за вирішення земельних питань. Встановлено, що за виділення у власність громадянина двох земельних ділянок глава ОТГ вимагав від нього неправомірну вигоду». Озирніться навколо – це не про вашого голову?

Скільки разів життя повинне навчити, що про людину потрібно судити не за ярликом, не за табличкою «старе-нове обличчя», не за словами чи гаслами, а тільки за справами. Причому, найкраще про справи не по телевізору дивитися, а самим у них брати участь. І на рівні села, міста, району, округу – це цілком можливо і дає цілком прийнятний результат.

Ось на рівні Кабінету міністрів – тут дійсно ми всі глядачі. І можемо тільки з боку аплодувати знатним міністрам-реформаторам. Особливо після сольного номеру голови Рахункової палати України Валерія Пацкана, який озвучив звіт про роботу аудиторів за 2018-й рік.

Як ви думаєте, який міністр очолив список найбільш безглуздих керівників? Правильно. Міністр гіперлупів Омелян, в його Міністерстві інфраструктури майже 55% бюджетних коштів, які підпали під аудит, використовувалися неефективно. Тобто половину бюджетних грошей злили в унітаз. На другому місці громадянка США Уляна Супрун, під її керівництвом МОЗ безглуздо розтратило 42% свого бюджету. Серед інших відомств засвітилася Генеральна прокуратура на чолі з Луценком, навіть не знаю як і на що вони примудрилися неефективно використовувати виділені їм 37% бюджетних коштів. А всього в 2018-му році аудитори встановили порушення у використанні коштів державного бюджету на суму в 17 мільярдів гривень!

Причому відомства-порушники очолюють аж ніяк не ветерани розумової праці часів Кучми-Януковича. Здебільшого це така собі цілком спритна молодь, і особи свіженькі (не рахуючи, звичайно, Супрун і Луценка, на них інтелект і життєвий досвід відбилися цілком рельєфно).

Тому не ведіться на гасла про новеньких, які апріорі краще стареньких. Інакше ваші думки будуть дуже схожі на вчорашню заяву білоруського бацьки Лукашенка, який з плеча рубонув: «З Гідрометцентром треба щось робити: або розганяти, або приводити до тями. Нам такий Гідрометцентр не потрібен»!

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *