• корисний досвід

Нові знання – нові можливості

Медіашкола на новомосковській землі

П’ять представників СЗШ № 2 м. Новомосковська, експериментального навчального закладу з питань медіаосвіти, мали нагоду бути слухачами 10-ї літньої медіашколи. Її організували Міністерство освіти і науки України, Академія української преси за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс.

Структура сучасного медіаринку, ландшафт сучасного українського кіно, базові методики критичного мислення, прийоми декодування візуальних джерел – ось далеко не повний перелік питань, які розглядалися впродовж чотирьох тренінгових днів. Крім того, педагоги – новатори з різних куточків України – поділилися досвідом створення анімаційних продуктів, упровадження медіаграмотності в початковій школі. В останній день всі учасники тренінгу працювали в нашій школі. Адміністрація школи представила власний досвід і, зокрема, структуру та зміст шкільного блогу «Медіакомпас», що висвітлює всі події з життя школи.

На згадку про наш край всі учасники отримали сувеніри-символи – дзвіночки із зображенням Свято-Троїцького собору.

Висловлюємо слова щирої подяки за допомогу в організації прийому гостей медіашколи голові депутатської фракції ПП «Опозиційний блок» у м. Новомосковську Олексію Фрейдіну.

Директор СЗШ №2 Ірина ЛИПКА

 Бібліотекарів навчали лідерства

20 червня 2017 року в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці стартувала робота обласної літньої школи «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини 2017».

Основне навчання проходило на базі РКЗК «Петриківська ЦБС». Святково та гостинно нас зустріли колеги з Петриківської центральної бібліотечної системи. Лунали пісні, діти затанцювали веселий танок, господарі пригощали українськими стравами. Учасники школи відправилися в подорож місцями мальовничого селища Петриківка. Відвідали музей етнографії, будівлю Петриківської райради, центр народного мистецтва «Петриківка» та Храм Пресвятої Богородиці. Перебуваючи на Петриківщині, молоді бібліотекарі отримали майстер-клас від колеги Світлани Пікуш, яка ознайомила з основами петриківського розпису.

Третій день роботи літньої школи був насиченим і цікавим, він пройшов на садибі «Благодатне» в с. Судівка. Молоді бібліотекарі навчилися інноваційним методам роботи в бібліотеці, проводити тренінги, флешмоби, працювати в командах, створювати проекти для розвитку бібліотек. Учасники школи отримали методичні матеріали, сувеніри, а також безліч ідей і проектів, реалізація яких буде використана для громад Дніпропетровщини. Досвід, професійну майстерність, формування високоерудованого професіоналізму з творчим ставленням роботи – все це використовуватимемо в подальшій своїй роботі, а також ділитимемося здобутими знаннями зі своїми колегами.

Провідний бібліотекар КЗ «Юрївська РЦБС» Ольга МІЩЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *