• Влада біля мікрофона

Нові дитячі садки, відремонтовані дороги, інноваційні проекти

Голова Дніпропетровської обладміністрації Валентин Резніченко підвів підсумки 2016 року

Зауважимо, що офіційне підведення підсумків минулого року відбулося раніше, проте минулого тижня губернатор відзвітував про виконану роботу перед громадськими діячами та журналістами. Близько години глава регіону відповідав на питання понад півсотні активістів. Губернатор підкреслив, що вважає себе, перш за все, менеджером, головне завдання якого вирішувати проблеми області – будувати дитячі садки, дороги, житлові будинки та школи.

У пріоритеті – дороги та водоводи

За 2016 рік команда ОДА реалізувала понад 100 соціально важливих проектів. Капітально відремонтували 156 доріг. На це витратили рекордні півмільярда гривень. Побудували 21 водовід, завдяки чому воду отримали близько 100 000 жителів області.

У школах, дитячих садах і лікарнях модернізували 18 котелень. Нікополь, Покров і Марганець за кошти інвестора повністю перейшли на альтернативні види опалення. Більше 20 котелень побудували для соцсфери, населення перевели на індивідуальне опалення. У найближчі 5 років ці міста заощадять близько мільярда гривень.

По всій області відремонтували 33 школи. Побудували та реконструювали 20 садів і навчально-виховних комплексів. Два з них звели «з нуля» – в Слобожанському та Дніпрі. Відкрили реабілітаційний центр для дітей-аутистів. Придбали 32 шкільні автобуси.

Лікарні області отримали понад 100 одиниць сучасного медобладнання – вдвічі більше, ніж у 2015-му. Реконструювали обласну дитячу поліклініку.

В 2016-му реалізували 9 екологічних проектів. Ліквідовували підтоплення трьох населених пунктів, розчистили русла двох річок, прийняли першу в Україні стратегію поводження з твердими побутовими відходами, для відновлення гідрологічного режиму почали зариблення річки Дніпро.

– Я не політик, я фахівець з управління. Зібрав команду людей, разом із якими ставимо завдання та знаходимо їхнє вирішення. Те, що жителі області чують про наші досягнення з телеекранів – не головне. Вони повинні бачити відремонтовану дорогу, побудований дитячий сад, тепло в будинках, різницю між тим, як було вчора та як стало сьогодні, – заявив Валентин Резніченко.

Всебічно підтримати учасників АТО

Губернатор також наголосив, що саме з нашої області на фронт пішло найбільше захисників України – близько 25 тисяч. Для них створили Центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям.

В області створено перший в Україні реабілітаційний центр для демобілізованих, проводять різні спортивні змагання, навчальні курси англійської та програмування. За пропозицією АТО-вців і волонтерів відкрили внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО, організували фестиваль «Пісні, народжені в АТО».

Губернатор зазначив також, що в Дніпрі знайшли альтернативу Георгіївській стрічці. Як відомо, Георгіївська стрічка, яка до конфлікту з Росією вважалася символом перемоги у Другій світовій війні, сьогодні викликає вкрай негативну реакцію. Але в Дніпрі знайшли альтернативу цій стрічці, яку зараз активно використовують ворожі окупанти на сході України.

Новий патріотичний символ «Гордість нації» було презентовано в ході подальшого візиту в Дніпро президента України Петра Порошенка.

Сергій КУЗЬМУК

Вдала цитата

Деякі «активісти» настійно пропонували Валентину Михайловичу спілкуватися виключно українською мовою. З цього приводу губернатор процитував гетьмана України Павла Скоропадського: «В українців жахлива риса – нетерпимість і бажання добитися всього одразу; щодо цього мене не здивує, якщо вони рішуче проваляться. Хто бажає все відразу, той, зрештою, нічого не отримує. Мені постійно доводилося говорити їм про це, але це для них неприйнятно. Наприклад, із мовою: вони вважають, що російську мову необхідно абсолютно витіснити».

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *