Новомосковцям підстелили соломку

З ініціативи місцевих жителів та за підтримки депутатів Новомосковської міської ради Олексія Фрейдіна та Дмитра Васильєва, а також члена міськвиконкому Олександра Іванова на мікрорайоні Поділ у Новомосковську відсвяткували один з найбільш шанованих православних свят – Хрещення Господнє

Лютими водохресними морозами минулий суботній день нас не потішив, зате ранковим сніжком і полуденним сонечком кліматичну ситуацію і святковий настрій явно підняв.

Тепер вже обладнаний і доглянутий навіть в зимовий час пляж на мікрорайоні Поділ має славу одного з найпопулярніших місць очищення новомосковців на свято Водохреща. За традицією організація свята проходила за підтримки депутатів Новомосковської міської ради: голови бюджетної комісії Олексія Фрейдіна, Дмитра Васильєва, а також члена міськвиконкому Олександра Іванова та жителів мікрорайону на чолі з незмінним застрільником і провідником хороших перетворень на Подолі Олександром Олександровичем Шевченко. Всі вони стали учасниками свята, до якого приєднався в.о. мера Новомосковська – Сергій Горошко.

Святкове богослужіння, а також обряд хрещення води в Самарі, освячення води, яку принесли з собою місцеві жителі, провів отець Роман, священнослужитель храму «40 Святих мучеників Севастійських». Крім виконання традиційних обрядових ритуалів батюшка розповів і про історію свята.

Традиційне водохресне купання в йорданських водах не менше святої Самари, в якій місцеві жителі напередодні бензопилами вирізали в товщі льоду величезну купіль у вигляді хреста, цього разу відкрив заступник міського голови Новомосковська Костянтин Морозов. За ним поступово почала вибудовуватися черга охочих, яка, на диво, не рідшала досить тривалий час. Присутній на цьому заході вже втретє, з упевненістю констатую, що Хрещення Господнє поточного року побило рекорди як відвідуваності, так і кількістю тих, хто купався.

Варто звернути увагу і високий рівень організації свята – на території пляжу військовослужбовці 194-го понтонно-мостового полку встановили великі армійські намети, в яких можна було переодягнутися, а від дихаючих жаром грубок-буржуйок – і зігрітися.

Ну і яке гуляння взимку без гарячого чаю? Та й апетит свіже повітря здорово наганяє. І ці нюанси врахували – ті ж військові приїхали з двома причепами паруючої польової кухні. З традиційним кулешем з пшінки, картопельки, шкварками, цибулькою і тушонкою. Цього разу ще смачніше!.. Тому й черга за кулішем виявилася набагато довшою за чергу купальщиків. А на додачу до солодкого чаю пригощали не менш солодкими здобними булочками від новомосковського 11-го хлібозаводу.

Ну і останнім мазком святкової картини Хрещення на Подолі стане констатація турботи організаторів про здоров’я гостей. Місце проведення свята дбайливо вистелили соломою, щоб ноги не замерзли. Яке свято без пісень і танців, – допомогли в цьому творчі колективи Новомосковського Будинку культури ім. Олеся Гончара.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *