• Хрещення на Самарі

Новомосковськ справляв Хрещення. на Самарі

У столиці Самарі свято Хрещення Господнього відзначали на пляжах парку ім. Сучкова, Перевала та мікрорайонів Решкут і Поділ.

Після служби у Свято-Троїцькому соборі урочисту ходу та освячення вод Самари на центральному пляжі очолив вікарій Дніпропетровської єпархії, єпископ Новомосковський і настоятель Свято-Троїцького собору Євлогій.

Євлогій

Незважаючи на застуду, на всіх «острівцях» святкування міського Водохреща побував і привітав новомосковців народний депутат України Вадим Нестеренко. До нього приєдналися в. о. міського голови, секретар міськради Сергій Горошко, його заступники Костянтин Морозов і Валерій Ляшок.

Слід зазначити організаторів святкувань: на пляжі міського парку – міськвиконкомом; на Перевалі – Партія зелених (член виконкому Олег Кардашов); на Решкуті – партія «Відродження» (депутати міськради Володимир Кузнєцов та заст. міського голови – начальник фінуправління Тетяна Дакова); на Подолі – міська організація партії «Опозиційний блок» (голова фракції «Опоблок» у міськраді Олексій Фрейдін, голова міської організації Олександр Іванов) і 194-й понтонно-мостовий загін (командир – полковник Микола Савчук), котрий організував намети для обігріву, кашу, куліш і гарячий чай – на всіх локаціях святкування.

польова каша

Поділ очищався у водах Самари

Багато з тих, хто в той день побував усюди, стверджують, що на Подолі їм сподобалося найбільше.

Охочих взяти участь у традиційному купанні в ополонці, незважаючи на досить сильний мороз, виявилося дуже багато. Щоб уникнути НП на льоду чергували рятувальники, на березі – поліція. Подумали організатори і про здоров’я гостей свята – велика частина майданчика для гуляння і доріжки були встелені соломою, яка не давала замерзнути і змокнути ногам. Були встановлені й спеціальні намети для перевдягання.

купелі

У святковому зверненні до присутніх народний депутат Вадим Нестеренко підкреслив, що, поринаючи у святу воду давньої Самари, люди оздоровлюють не лише тіла, а й душі, змиваючи з них весь негатив, накопичений за рік. І це зобов’язує їх надалі не грішити і дотримуватися всіх Заповідей Господніх.

З привітаннями та побажаннями до гостей звернувся також в. о. мера, міський секретар Сергій Горошко.

привітання

Заст. голови міської організації політпартії «Опозиційний блок» Олександр Іванов передав привітання від новомосковських депутатів облради Михайла Березюка, Олександра Борсука, Любові Нестеренко та депутатів міськради. Він висловив велику вдячність усім тим, хто допомагав і безпосередньо брав участь в організації свята Водохреща, який на Подолі традиційно відзначається вже більше 20 років. Особлива подяка була висловлена: голові фракції «Опоблок» у міськраді Олексію Фрейдіну, командиру 194-го понтонно-мостового загону полковнику Миколі Савчуку, директору 11-го хлібозаводу Дмитру Васильєву, який забезпечив святкування першокласною випічкою власного виробництва; директору заводу Інтерпайп НМТЗ Юрію Антипову, керівництву Новомосковського трубного заводу – за організацію музичного й «живого» співочо-артистичного супроводу свята, команді місцевих жителів Подолу на чолі з Олександром Шевченком і головою квартального комітету Людмилою Чайкою, які своїми силами вирізали на льоду купіль у вигляді хреста Господнього та навіть розвісили уздовж дороги покажчики для немісцевих гостей свята.

концерт на Водохреща

Істинний же настрій свята найкраще можна оцінити за світлинами.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *