Новомосковськ вже отримав рішення суду про повернення у власність міської громади вкрадене у неї приміщення колишнього РАГСу!

З ініціативи народного депутата Вадима Нестеренка місто почало повертати в свою комунальну власність міське майно – нежитлові будівлі та приміщення, вкрадені в 2008-2009-му роках через процедуру фіктивного банкрутства комунального підприємства.

Автори та виконавці цієї афери – тодішній мер Литвищенко і група тодішніх депутатів на чолі з Сергієм Рєзніком. Йдеться про десятки об’єктів нежитлової нерухомості, що мають сумарно приблизно 8 тисяч кв. метрів корисної площі. Їхня реальна ринкова вартість – понад 5 мільйонів доларів. А вивели ці об’єкти з комунальної власності через псевдо-аукціон за смішні 3 мільйони гривень.

Серед вкрадених об’єктів – приміщення «Будинку побуту» на вул. Паланочна, 2 і пл. Перемоги, 17. приміщення БТІ на пл. Героїв, 1. На вулиці Гетьманська у міста вкрали: приміщення юнацької бібліотеки (б. 41а) і вечірньої школи (б. 32), колишній «Золотий ключик» (б. 26) і магазин «Алые паруса» (б.19), приміщення комісійного магазину (б. 28) і Укртелекому (б. 30), приміщення кафе в 14-типоверхівці (б. 30).

Вкрали такі знакові і потрібні для Новомосковська об’єкти, як приміщення колишнього РАГСу, кінотеатру, дитячої молочної кухні і навіть баню вкрали.

Приблизно рік тому народний депутат Вадим Нестеренко зібрав юристів і поставив перед ними завдання – ретельно вивчити всі нюанси цієї кримінальної історії і знайти законні можливості для повернення в комунальну власність вкраденого і розпроданого міського майна. Коли юристи почали працювати, проти народного депутата негайно піднялася хвиля чорного піару, яку розганяли учасники цієї афери століття, які свого часу добре заробили на розпродажі міста. Проте, в суди подавалися позови, йшли довгі судові засідання, буквально під мікроскопом розглядалися всі документи і рішення, пов’язані з незаконним продажем міського майна. І ось – перший результат!

Сьогодні стало відомо, що є рішення суду за першим із вкрадених об’єктів. Приміщення колишнього РАГСу повертається в міську власність. Як тільки рішення суду буде оформлено в документ, ми опублікуємо його на сторінках газети, а поки нам вдалося отримати експрес-коментар від народного депутата:

– Я ініціював копітку юридичну роботу з повернення у власність Новомосковська незаконно виведеного в приватні руки міського майна не заради красного слівця. Я налаштований довести цю справу до кінця. Незважаючи, а може й усупереч усій тій хвилі шантажу, погроз і чорного піару, які влаштували проти мене люди, які десять років тому прокручували ці схеми. Вони засилають до мене посередників, просять «домовитися по-хорошому», але кажу чітко і однозначно – цього не буде. Поки я депутат, я буду ретельно день у день організовувати роботу з повернення міського майна у власність громади. Це не тільки додаткові доходи бюджету, це ще й питання справедливості – те, що належить місту, має залишатися майном усіх його жителів, – заявив Вадим Нестеренко.

 – Вадиме Григоровичу, Ви казали, що надасте нам у прямому ефірі телекомпанії «Самарь» список тих об’єктів, які були вкрадені у Новомосковської громади в минулі роки. Я так розумію, що зараз перед вами це список?

 – Так. Обіцяв не тільки вам, але й усім городянам. Обіцяв не тільки представити списки вкрадених у міста об’єктів, але й прийняти всіх можливих юридичних заходів, щоб ці об’єкти повернути у власність міста. І вже є наша перша спільна перемога, суд прийняв рішення про повернення у власність міської громади приміщень колишнього РАГСу. І ця робота з повернення міського майна буде мною продовжена до самого останнього об’єкта.

Що стосується списку об’єктів комунальної власності міста, я вам залишу його в редакції. Вивчайте. І згадайте точніше, про що ми домовлялися тут у вас у прямому ефірі. Я приніс список вкраденого, яке забрали у міста так звані «правдолюби», які звинувачують мене у всіляких розкраданнях. Ми домовлялися, що я принесу цей список, а вони нададуть свій, де будуть перераховані факти, що саме я «вкрав».

Я свою обіцянку виконав. Ось список. Мої опоненти, які поширювали брехню про мене, факти не пред’явили, вони боягузливо поховалися. Висновки ви вже можете зробити самі.

– Перед початком програми у мене була можливість ознайомитися з цим списком. Перше, що кинулося в очі, наш кінотеатр «Авангард», його не існує в місті вже років 15, а то й більше. Багато городян скаржаться, що для того, щоб подивитися фільм, потрібно їхати в Дніпро. Люди дуже хочуть, щоб у Новомосковську був кінотеатр. І були якісь компанії, які намагалися увійти до нашого міста, щоб відкрити кінотеатри, але немає приміщення. Намагалися зробити кінотеатр у Палаці культури металургів, але не вийшло. Отже, у міста забрали корисні й потрібні приміщення?

– Список величезний. У ньому і будівля вечірньої школи на Сучкова, і Будинок побуту, і магазин «Алые паруса» на Гетьманській, і комісійний магазин, який зараз називається «Ейфорія», і кінотеатр «Авангард».

Так, дійсно, місто, яке претендує і має бути туристичним центром області, не може не мати кінотеатру. Я так розумію, що коли хапали все це комунальне майно, кінотеатр прихопили без особливої мети, просто тому, що він «погано лежав». І досі не змогли довести його до пуття. Навіть в оренду здати до ладу не зуміли. Просто коли крали, то кралося все.

Будь-який інвестор, який приходить, рахує свої гроші. І він каже, мовляв, поверніть місту кінотеатр і ми вам організуємо кіно. Сучасний ремонт зробимо і сучасний рівень покажемо. Крім кінотеатру тут також вечірня школа. Мабуть товариші з колишньої міськради захотіли організувати там якусь самодіяльність.

– Зараз у цьому приміщенні знаходяться просто офіси і магазини…

– Так. Приміщення здається в оренду, але приносить прибуток від оренди не громаді, а приватним особам. А Будинок побуту? Гарна, нова будівля, яка, я переконаний, знадобилася б містянам, навіть якщо просто здавати приміщення в оренду в інтересах міського бюджету.

А магазин «Алые паруса»? Це ж було улюблене місце городян. І магазин, який в центрі на площі стоїть, сьогодні він називається «Ейфорія», він теж незаконно приватизований. А будівля РАГСу! Я звісно розумію, що у них руки свербіли забрати побільше міської нерухомості, але поцупити РАГС! Це вищий ступінь цинізму. Добре, що це приміщення ми вже практично повернули в міську власність.

А будівля молочної кухні? Молочна кухня – це вже так давно забута жителями міста річ, яка була десятиліття тому і яка продовжує працювати в інших містах, таких, наприклад, як Харків. Там мами можуть приходити на молочну кухню і за кошти міського бюджету отримувати молочну продукцію для своїх маленьких дітей.

– Мені здається, що старше покоління пам’ятає цю молочну кухню. Тому що я, наприклад, взагалі не знала, що у нас таке в місті було, і що в принципі таке можливо…

– Молочна кухня була в кожному місті. У Новомосковську цю кухню встигли приватизувати. А ще серед об’єктів – станція переливання крові! Ну як у них рука піднялася, це ж соціальний об’єкт медицини!? Вони сьогодні цю станцію здають в оренду, і кожен місяць збираються її виселити з цього приміщення і перемістити. Навіть будівля міського водоканалу була незаконно продана. І водоканал сьогодні бродить зі своїми пожитками містом у пошуках офісу, де йому влаштуватися.

– Я так розумію, що це б’є по бюджету комунального водоканалу?

– Б’є і по гаманцю городян, адже орендна плата за адміністративне приміщення – це також складова тарифу. Ви пам’ятаєте, який скандал був у місті в минулому році, коли водоканал розміщувався в хорошому за якістю, але дорогому приміщенні? Ціна оренди вкладалася в тариф і люди обурювалися. А чому це так вийшло? Тому що власна комунальна будівля водоканалу давним-давно за Литвищенка була вкрадена і продана. А ще міська лазня. Її теж забрали разом з усім цим переліком об’єктів.

– Стосовно лазні. До нас зверталися городяни, які просили, щоб ми щось зробили, врятували баню. В основному пенсіонери приходили. Скаржилися, що приватна сауна їм не по кишені, а комунальна лазня була доступною.

– Якщо доведемо до кінця свою юридичну роботу, то повернемо городянам і лазню. Обсяг судових позовів величезний. Загалом у міста вкрали приблизно 8 тисяч квадратних метрів нежитлових приміщень. У цінах на той період, коли це все комунальне майно було вкрадено – це понад 5 мільйонів доларів. Це дуже великі гроші.

– Розумієте, я до кінця навіть не уявляю масштаби цього злодійства. Всі ці окремі будівлі та вбудовані приміщення будувалися за кошти бюджету, а потім їх за три копійки розпродали. Так виходить?

– Була розроблена чудова схема, за якою власники цього майна – комунальні підприємства доводилися до стану банкрутства, потім пред’являвся позов виконавчою службою. Вона їх нібито оцінювала і виставляла на публічний продаж, на який взагалі не приходили покупці, крім тих зацікавлених осіб, які їх за три копійки скуповували.

Всі ці люди – і ті, хто продавав, і ті хто купував – всі вони на той час входили до складу виконавчої влади міста, а сьогодні теж хочуть кудись увійти. І безумовно вони розуміють, що якщо я залишуся народним депутатом, то я точно доведу повернення майна до кінця. Я планував першою хвилею повернути частину об’єктів місту приблизно до осені, оскільки судовий процес складний і нешвидкий, але так чи інакше, я вважав і вважаю, що справедливість повинна бути відновлена, що комунальна власність повинна бути повернута городянам.

Я, до речі, закликаю цих громадян – «любителів міста і захисників городян» добровільно повернути всі ці відведені ними об’єкти. І ми тоді всі разом будемо їм аплодувати. Говорити, що вони дійсно молодці, що роблять добру справу.

Не знаю, чи почують вони цю мою пропозицію. Швидше за все не почують, як не почули моє перше речення – надати в публічну площину список того, що нібито «вкрав Нестеренко», як вони стверджують на словах. А як дійшло до справи – поховалися і побігли далі поливати мене брудом. У цьому сенсі я їх розумію, вони мене бояться, їм дуже не хочеться повертати вкрадене у міста майно, а я змушу їх це зробити.

Але якщо раптом ці «активісти» і «правдолюби» принесуть свій список, будь ласка, відразу запрошуйте мене. Я хочу подивитися їм в очі і взяти участь у дискусії.

Тільки факти

  • За «вічного мера» Литвищенка в 2008-2009-му роках відразу 179 об’єктів нежитлового фонду, що належали зокрема колишньому СКУ «Трубник», через процедуру фіктивного банкрутства комунального підприємства були розпродані за копійки.
  • За фактом незаконної передачі 14-ти об’єктів нерухомості та зменшення відсоткової ставки на землі під цими об’єктами (рішення виконкому міськради № 844 від 24.09.2008 р., № 848 від 06.10.2008 р., № 1042 від 19.11.2008 р.), порушувалася але не була доведена до розуму кримінальна справа № 33109066.
  • Ці об’єкти рішенням господарського суду № 35/165 від 30.09.2008 року були обернені у стягнення заборгованості за спожите тепло жителями Новомосковська на суму 1 451 386,69 грн., І в процесі виконавчого провадження 21.11.2008 року були описані і заарештовані.
  • Станом на 19.11.2008 року балансова (залишкова) вартість цих 14 об’єктів відповідно до наданого Литвищенком акту оцінки становить 3 мільйони 451 тисячу 386 гривень, а їхня ринкова вартість (згідно з актом оцінки ПП Смаглецької М.В.) становила 15 мільйонів 106 тисяч 841 гривню. Різниця – в 5 разів!

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *