Новомосковськ без багатоповерхівок

Унікальна картина невідомого майстра-новомосковця 30-х років ХХ століття збагатила колекцію Новомосковського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського. Про це повідомив директор музею Костянтин Мешко. «Ця картина має велику історичну цінність, адже на ній зображене наше місто – Новомосковськ першої половини минулого століття. Подібних полотен у фондах музею на сьогодні нараховується лише декілька одиниць. Чи впізнали ви, яка саме частина міста зображена на полотні? Це фрагмент вулиці Сучкова (у той час вулиці Лихопольської). Будинок на передньому плані – стара санстанція, він зберігся до сьогодні у дуже зміненому вигляді. Зараз праворуч від нього міська пошта, ліворуч супермаркет «Варус». За будівлею, на задньому плані можна бачити будинки та стару водонапірну вежу міської (колишньої земської) лікарні. І погляньте на місто того часу! Без багатоповерхівок та транспорту.

Картина була викуплена із приватної колекції завдяки фінансовій підтримці заступника міського голови Ольги Сергіївни Тихонової і зараз вже знаходиться у фондах музею.

В цьому році ми плануємо розпочати ремонт та повну реекспозицію 3-ї зали Новомосковського музею, яка охоплює період історії міста кінця ХІХ – початку ХХ століття і наші відвідувачі зможуть побачити цю картину у новій експозиції.

Висловлюємо велику подяку Ользі Сергіївні за допомогу у справі збереження історичної спадщини нашого міста», – зазначив Костянтин Мешко.

«Полезная газета»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *