Новомосковські двори стануть зеленішими, тінистішими, затишнішими

Другий рік поспіль благодійний фонд «Твiй рiдний край», заснований народним депутатом України Вадимом Нестеренком, ініціює й організовує жителів Новомосковських багатоповерхівок облагородити свої двори посадкою дерев. Цієї весни захід проходив під назвою «Привітай місто з весною – посади дерево».

У минулому році подібна акція проходила восени. За попередніми телефонними заявками охочих Фонд «Твiй рiдний край» тоді закупив 70 саджанців декоративних дерев і розвіз їх 25-ма дворами багатоповерхових будинків Новомосковська. Цього разу охочих облаштувати свій двір виявилося більше. За результатами заявок волонтери фонду закупили і розвезли в 32-а двори 95 саджанців кленів, катальп, каштанів, а на прохання жителів одного з дворів – п’ять фруктових дерев.

Першим молоді деревця каштанів і кленів випало садити жителям будинків 124-126 по вул. Сучкова. З цієї нагоди на мікрорайон «Площадка» приїхав Вадим Нестеренко. Привітавши і прийнявши слова подяки за саджанці від місцевих жителів, які брали участь у заході, нардепу довелося вислухати від них і ряд невдоволень з низки нагальних проблем. Наприклад, про непроїзні та непрохідні ями й вибоїни на внутрішньодворових дорогах і тротуарах; наявність води в підвальних приміщеннях дев’ятиповерхівок; відсутність поруч розташованих аптек; будівництво АЗС в 200-метровій санітарній зоні від житлових будинків… Вадим Григорович уважно вислухав всі озвучені претензії, попросив помічників «взяти їх на замітку» і пообіцяв розібратися.

Голова ЖБК «Славутич», мешканка будинку на вул. Гетьманській 55, Людмила Сорока наголошує на важливості та корисності акції з посадки молодих дерев. «Минулої осені я вже брала участь в подібному заході. Клени добре прижилися і вже пустили листочки. Вважаю, що в своєму житті кожна людина повинна посадити дерево. А краще – відразу кілька! Знаєте, в ті далекі часи, коли я була маленькою, коли будувалися багатоповерхові будинки, то завжди у дворах саджали дерева і практично за кожною сім’єю було закріплено дерево, яке потрібно було поливати. На жаль, зараз ця традиція втрачена. І мені щиро хочеться подякувати Вадиму Григоровичу Нестеренку за те, що він допомагає городянам відроджувати такі прекрасні традиції», – сказала Людмила Олексіївна.

Приємно зазначити що в цьому дворі до акції з посадки фруктових та декоративних дерев долучилися не лише дорослі, а й найменші жителі нашого міста. Дітлахи з великим захопленням допомагали діставати саджанці з горщиків, носили воду і дитячими лопатками засипали коріння деревець землею.

Не обійшли стороною акцію «Привітай місто з весною – посади дерево» і мешканці будинків по вул. Кущевська та Гетьманська 55.

А ви посадили дерево, привітали своє місто, село, двір з весною?!

Іван ПАВЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *