Новомосковські ветерани захищені від свавілля

Багато хто вже чув про скандал, який розгорнувся в обласному центрі, де після 9 Травня мер Борис Філатов вольовим рішенням вигнав на вулицю міську раду ветеранів війни, праці та збройних сил. Телебачення показало репортаж про те, як люди похилого віку та заслужені люди, ледь не плачучи, збирали архіви ветеранської організації, списки інвалідів, яким вони надавали допомогу. А поруч молоді веселі чиновники мерії Дніпра майже сміялися над ними.

Нам стало цікаво, як йдуть справи з ветеранськими організаціями в нашому Новомосковську? Адже відомо, що ветерани не в усіх питаннях сходяться на думці з міською владою, в літніх людей є свій погляд на питання політики, і вони його відстоюють, іноді сперечаються з керівниками міста. Філатов вигнав ветеранів на вулицю саме через розбіжності з ними в поглядах на політику.

Заступник міського голови Новомосковська Валерій Ляшок, який займається питаннями соціального захисту населення, навіть здивувався нашому питанню, чи не виганяють новомосковських ветеранів із комунального приміщення.

– Наша міська організація ветеранів має гарне приміщення в центрі міста, яке міськрада здає їй в оренду за символічну плату в 1 гривню. Люди тут щодня збираються, ведуть свою статутну діяльність, у них є бібліотека. У нас і в думках немає якось заважати або перешкоджати законній діяльності ветеранської організації. Це заслужені люди. Вони заслужили пошану і повагу всім своїм життям. А те, що ми іноді сперечаємося або розходимося в думках, так це нормально. І в жодному разі не може бути підставою для того, щоб міська влада здійснила будь-які дії проти ветеранської організації, адже вона працює на підставі закону.

– У Дніпрі, при його міському бюджеті в 10 мільярдів гривень, ветеранську організацію з травня припинили фінансувати з бюджету. А чи існує яка-небудь фінансова підтримка ради ветеранів у Новомосковську?

– Так, безумовно. По-перше, в нашому місті проживає близько 50 осіб, які мають офіційний статус ветеранів війни. Для них існує і на рівні держави, і на рівні міста адресна соціальна програма. Що стосується статутної діяльності ради ветеранів і ветеранської організації, то відповідно до закону місто виділяє на цю роботу 48 тисяч гривень на рік. Це дуже невелика сума, бюджет у нас, на відміну від обласного центру, в рази менший, але коли депутати формували цей бюджет на поточний рік, вони постаралися зробити його «доброзичливим і милосердним» стосовно до різних категорій городян, які потребують соціальної допомоги та захисту. Цей підхід багато в чому залежить від позиції керівництва міста, і ветерани про таку позицію знають. Хочу підкреслити, що за кожну гривню з бюджету рада ветеранів звітує за встановленою законом формою. Тут усе прозоро і законно.

Віталій ШИЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *