Новомосковська школа №18 відродилася після капремонту

У вісімнадцятій школі Новомосковська навчається майже тисяча двісті осіб. Це один із найбільших навчальних закладів міста. Школа введена в експлуатацію в вересні 1975-го року, і за цей час тут проводилися лише поточні ремонти. В останні десять-п’ятнадцять років гостро стало питання про проведення капітального ремонту будівлі. Розв’язати багаторічну проблему з виділенням коштів на капремонт будівлі школи допоміг народний депутат України Вадим Нестеренко.

Капремонт школи №18 почався восени 2017-го року. Першим етапом була заміна покрівлі. Після того як покрівельні роботи були закінчені, в школі почалася заміна вікон. Загалом у школі замінено приблизно тисячу вікон: в коридорах, навчальних класах, актовому і спортивному залі, в технічних та інших приміщеннях.

Нова покрівля, заміна всіх вікон, утеплення фасаду – ці роботи були виконані трохи більше, ніж за півроку. За словами директора школи Світлани Жовтяк, роботи йшли злагоджено, швидко і без порушень правил техніки безпеки, а територія, де проводилася заміна вікон та ремонт фасаду, була відокремлена від дітей. Навчальний процес не зупинявся ні на один день. У штатному режимі працювала і шкільна їдальня, в якій харчуються всі сорок класів.

«Коли стало відомо, що завдяки народному депутату Вадиму Нестеренку на нашу школу «йде» обласна субвенція на капремонт, ми були щасливі, – розповідає мама п’ятикласника Андрія Ірина Сергіївна. – адже те, що можуть зробити і роблять батьки своїми силами і за свій кошт – це, як кажуть, крапля в морі. З фонду класу ми можемо замінити одне-два вікна в класі, купити обігрівач, не більше. А на капітальний ремонт були потрібні дуже великі гроші. І вони з’явилися завдяки втручанню депутата».

Потім в школі почалися внутрішні роботи: в коридорах були встановлені підвісні стелі з сучасними світильниками, які не тільки дуже яскраво світять, але й дають можливість економити електроенергію. Будівлю відремонтували за європейськими стандартами якості: учні та педагоги отримали теплу школу з утепленим фасадом, нові енергозберігаючі вікна та двері, сучасну систему освітлення.

Спільними зусиллями народного депутата України Вадима Нестеренка, міської влади Новомосковська та адміністрації навчального закладу місто отримало навчальний заклад європейського зразка – світлу, комфортну і сучасну школу.

«Я не хотів би особливо поширюватися на тему створення благополучних умов для наших дітей. Все це робити ми просто зобов’язані. Уявіть собі, більше тисячі дітей мерзнуть, знаходяться під загрозою захворювань. А в цей час у бюджету є можливість зробити класи теплими, зали – затишними, а навчальний процес – нормальним, – розповів народний депутат України Вадим Нестеренко. – Справа залишалася за невеликим. Просто спрямувати кошти туди, де вони були необхідні. Радий, що люди це підтримали. І це тільки початок. Також буду чинити й надалі».

Дмитро ПРУЖИНІН

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *