Новомосковська ЦРЛ отримала суперсучасний флюорограф

Одним із основних напрямків діяльності народного депутата України Вадима Нестеренка в Новомосковському районі є розвиток охорони здоров’я, зокрема, шляхом оснащення місцевих лікувальних закладів сучасною технікою. Як неодноразово підкреслював народний обранець, подібні масштабні завдання можна розв’язувати лише шляхом консолідації коштів, що виділяються з бюджетів різних рівнів, починаючи з місцевого й закінчуючи державним. В рамках цієї концепції минулого тижня місцева ЦРЛ отримала воістину фантастичний за своїми можливостями рентген-апаратний комплекс виробництва Італії, закуплений за гроші районного бюджету.

Диво медичної техніки обійшлося в 5 млн грн. Ще 70 тис. було витрачено на підготовку приміщення.

Водночас Новомосковський Центр первинної медико-соціальної допомоги (ЦПМСД) отримав у подарунок мобільний рентгенівський кабінет виробництва Південної Кореї, вартістю 2,995 тис. грн.

Право перерізання стрічок перед входом в оновлений рентгенкабінет і на сходах «рентгеномобілю» було надано голові районної ради Наталії Книжник і народному депутату Вадиму Нестеренку. В короткій промові на честь урочистої події нардеп підкреслив, що останні придбання для новомосковської медицини направлені, в першу чергу, на профілактику захворюваності серед населення, що є першочерговим завданням лікарів. Це стосується, зокрема, мамографа «Либідь», подарованого напередодні Дня медика колективу міського Центру первинної медико-соціальної допомоги.

Церемонія вилилася в імпровізовану екскурсію по ЦРЛ, організовану головним лікарем Вадимом Михайлютою. Гості змогли оглянути також нещодавно придбаний гастроскоп фірми «Pentax» (Японія). Серед його переваг – здатність здійснювати не тільки внутрішнє спостереження ШКТ, а й можливість провести ін’єкційний гемостаз (зупинку виразкової кровотечі) безпосередньо в процесі обстеження. Працює на приладі молодий спеціаліст із Дебальцеве, який пройшов спеціальну підготовку в Харкові.

В ході спілкування, Вадим Михайлюта згадав і про новий флюорограф для травматологічного відділення, що дозволяє проводити рентгенівське обстеження безпосередньо під час хірургічного втручання.

А після закінчення заходу в короткому інтерв’ю нашому кореспонденту головний лікар повідомив, що недавно в лікарні проведено заміну понад 200 старих «сіткових» ліжок на сучасні ортопедичні ліжка, також за фінансової підтримки, організованої депутатом Вадимом Нестеренком.

Похвалився Вадим Вікторович і ремонтом, проведеним у патологоанатомічному відділенні. Там обладнаний траурний зал, а також секційний зал для розтину трупів із підозрою на особливо небезпечні інфекції, встановлено новий холодильник на 12 відділень.

– Про цю галузь лікарської діяльності зі зрозумілих причин не прийнято голосно поширюватися, – сказав Михайлюта, – але там теж працюють люди, які мають право розраховувати на комфортні умови праці.

Серед планів колективу лікарні, за словами її керівника, переобладнання стерилізаційного приміщення, яке зараз не задовольняє сучасним вимогам, а також нової автостоянки, з метою звільнити місце для майданчика перед приймальним спокоєм, спеціально розміченого на випадок масового прийому ургентних пацієнтів (наприклад з поля бою). На порядку денному і питання про придбання комп’ютерного томографа, про що зараз через посередництво Вадима Нестеренка ведуться переговори з головою облради Глібом Пригуновим.

Як один із яскравих прикладів того, що розвиток клініки йде швидкими темпами, Вадим Михайлюта назвав такі цифри. Сьогодні медикаментозне (не враховуючи харчування) забезпечення одного хворого становить у середньому близько 80 грн на день, у той час як ще минулого року воно було на рівні 15 грн.

Андрій ШЕСТЕРНЬОВ

Тим часом

Як ми вже згадували, районна «первинка» також не залишається за бортом прогресивних перетворень. Корейський «рентгеномобіль», оснащений двигуном фірми «Мерседес» і всіма зручностями для персоналу дозволить медикам дістатися найвіддаленіших куточків району з метою профілактики туберкульозу. Крім того, згідно докладного звіту, люб’язно наданому нашій газеті головним лікарем ЦПМСД Анатолієм Мазуром, тільки за останній рік у районі:

  • – розпочато капітальні ремонти Спаської та Меліоративненської амбулаторій загальної практики-сімейної медицини;
  • – проводиться процедура відкритих торгів на капітальний ремонт Перещепинської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини;
  • – проводиться робота для початку капітального ремонту Вільненської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини;
  • – проводиться процедура відкритих торгів на закупівлю комп’ютерної техніки в кількості 15 одиниць;
  • – триває будівництво свердловини для водопостачання Василівського фельдшерсько-акушерського пункту – 83,710 тис. грн;
  • – забивка водонапірних фонтанів у Соколівському фельдшерському пункті та Гнатівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини – 100,000 тис. грн;
  • – замінені вікна на металопластикові в структурних підрозділах – 199,000 тис. грн.

На церемонії вручення ключів від пересувного рентгенкабінету Анатолій Васильович також висловив вдячність районній владі та народному депутату Вадиму Нестеренку за розуміння проблем районних медиків і турботу про комфорт і ефективність їхньої нелегкої праці.

Своїх не забуваємо

Так сталося, що напередодні депутатського візиту в лікарню з гострим апендицитом потрапив відомий комбайнер Олександр Ситник, який працював у 1996 році в новомосковському «Агротехсервісі» разом із батьком Вадима Нестеренка. В розмові з нами обласний депутат Юрій Мазан назвав Ситника найкращим механізатором агрофірми «Орільська».

– Операція проводилася в нічний час та ускладнювалася атиповим розташуванням апендикса в пацієнта, – розповів нашому кореспонденту головний лікар Вадим Михайлюта. – Тривала вона дві години – приблизно вдвічі довше звичайного. На щастя, хірургічна бригада виявилася на висоті, і ми зуміли провести втручання без залучення сторонніх фахівців. Зараз у пацієнта спостерігається позитивна динаміка і, гадаю, все буде благополучно.

Дізнатися про хворобу батьківського соратника, нардеп Вадим Нестеренко разом із Юрієм Мазаном піднявся в палату, тепло привітав комбайнера, що тільки-но відійшов від наркозу, передав йому пакет із продуктами та підбадьорив пацієнта жартівливим наказом неодмінно ставати до ладу ще до закінчення збиральної кампанії.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *