• Павло Колесник

Новов’язівка повинна вийти в космос

Так вважає голова Новов’язівської сільради Павло Колесник, який упевнений, що без супутникових знімків із космосу, село не зможе нормально жити й розвиватися

Народився на Кіровоградщині в родині колгоспного ветлікаря та зоотехніка. Добре для сільського хлопчиська, без трійок, навчався в школі й вивчився на механіка в Дніпропетровському агроуніверситеті. Там же зустрів свою майбутню дружину, яка вчилася на агронома на курс молодше. І щоб в очікуванні її рік не пропав марно, отримав ще й економічну освіту, яка стала в нагоді тільки через 20 років, коли очолив Новов’язівську сільраду.

– А як опинилися на Юр’ївщині?

– Звідси родом моя дружина. В колгоспі очолював тракторну бригаду. Як молодим фахівцям виділили новий будиночок. Після ліквідації колгоспів пішов механіком на птахофабрику. А коли утворилася агрофірма «Лан», мені запропонували посаду інженера з експлуатації машинотракторного парку. Там пропрацював 13 років, з 2002 по 2015 рік.

Це до виборів? Як взагалі зважилися на такий непростий крок, хто напоумив, від якої партії балотувалися?

– До жодної політичної партії не належу. Йшов на вибори як самовисуванець. Рішення брати участь у боротьбі за крісло голови сільради – було моїм вибором і моєю громадянською позицією. Проблем на селі накопичилося багато, хотілося їх вирішити й не допустити нових. В цьому плані мені в ролі кандидата було відносно легко, адже багато хто розумів, що ця посада вимагала свіжої крові, нового мислення або, врешті-решт, омолодження. Моїм суперником була попередня голова, яка очолювала сільраду близько… 30 років. Розрив у підсумках голосування був пристойним – 143 голоси.

Коротко про структурну складову Нововязівської сільради…

– Складається з п’яти сіл: Новов’язівка, Водяне, Орловське, Дубове, Зарічне. На даний момент населення становить 2063 особи. Дві пристойні в усіх відношеннях, укомплектовані, з хорошим педагогічним колективом школи, один дитячий садок. Маємо два діючих будинки культури. Вісім фермерів, 143 одноосібника.

Треба думати, ваш бюджет обчислюється не десятками мільйонів. На що витрачаєте?

– Бюджет сільради становить 2, 4 мільйони гривень – зрозуміло, що сильно не розженешся. Наприклад, цьогоріч виділив 230 тисяч на оновлення харчоблоку, ремонт пральні та туалетів у дитячому садку. Серед витратної частини й заміна вікон у Будинку культури, проект утеплення та заміни даху в школі. Встановили два дитячі майданчики, за допомогою спонсорів посадили 1200 дерев – це канадський клен, сосна, береза, ялинка – у Водяному цілий парк висадили. Організували виїзний пункт прийому пластикових пляшок і макулатури, селах стало чистіше. Відремонтували автобусну зупинку, встановили 20 лавок, а на пошті – кеш-термінали.

– Плани, перспективи, мрії?

– Хочу серйозно зайнятися генпланом Новов’язівки. Справа в тому, що досі ми користуємося топографічними картами середини 50-х років минулого століття. Багато, якщо не більшість сільських вулиць, що з’явилися після цього періоду, ніде картографічно не відображені. Це неправильно, тому що люди на них живуть, це ж як… людина без паспорта. А торкнеться, наприклад, заміни опалення або ще якась напасть – будуть проблеми з прив’язкою до місцевості тощо. Для складання генплану потрібен супутниковий знімок із космосу, вартість якого не менше 200 тисяч гривень. А крім цього необхідно заплатити ще 300-400 тисяч інституту землеустрою та геодезії за підготовку технічної документації.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *