Новини на будь-який смак

Чим мені подобається життя та супутня йому стрічка новин, так це різноманітністю. Кожен день знайдеш чому порадіти й над чим поплакати, від чого засмутитися й над чим помріяти.

Любителям тепла відфутболюю прогнози Гідрометцентру — можна знімати не тільки фуфайки, а й футболки, обіцяють у середині серпня температуру до плюс 36 градусів спеки. Любителям цифр віддаю пас від цифр торгових аналітиків. Ви вже чули про те, що в Європі, частково в США, Росії та Німеччині згорів урожай зернових (втрати до 30 %), а з овочами ситуація ще гірше. У нас же з овочами повний порядок і, навіть, надлишок, а втрати зерна не більш ніж 10 %. Це добре? А це як подивитися…

Аналітики ринку оптової торгівлі продуктами харчування говорять про те, що нормальний український урожай неминуче до осені… підніме ціни на продукти. І не в Німеччині, а в Україні. Тут три чинники спрацюють.

По-перше, зростання цін на заокеанських хлібних біржах простимулює наших зернотрейдерів якомога більше продати зерна за кордон. Кабмін, ніби, готується ось-ось підписати меморандум із зерноторгівцями про те, щоби вони на радощах не вивезли всі вітчизняні запаси, щоби щось залишилося в країні, але хто зараз на ці заборони увагу звертає? По-друге, зростання світових цін на продовольство через неврожай, неминуче потягне за собою й українські внутрішні ціни. А як інакше? Адже ми відкрита європейська країна, з усім поганим минулим попрощалися, бадьоро крокуємо у світле європейське майбутнє, асоціювалися з ЄС, значить, і ціни в нас повинні бути європейськими. Ну, і третій чинник: у ціну на зерно або картоплю нинішнього року фермери закладають витрати на майбутню посівну, а витрати ці ростуть прямо на очах. Ми вже так мало виробляємо свого, що вартість, наприклад, добрив і посівного матеріалу доводиться рахувати в доларах і євро. Доводиться приплюсовувати сюди неминуче зростання цін на газ і повзуче зростання цін на електроенергію. З жахом дивитися на курси валют, адже в бюджеті-2018 курс долара був закладений аж ніяк на у 27 гривень, а значно вище.

Бачите, як в одній новині химерно переплелися й позитив (у зернотрейдерів виростуть доходи і, можливо, вони більше заплатять податків до бюджету), і негатив (за все в кінцевому рахунку заплатить пересічний споживач, тобто ми з вами). Кожен може вибрати для себе свою тональність новини й повісити на неї улюблену бирку «зрада» або «перемога».

Єдине, з чим я не можу погодитися, це те, що на українських дорогах гине більше людей, ніж в окопах Донбасу. Гинуть невинні. І гинуть тому, що всі ці європейські «реформи на дорогах» призвели лише до одного — загальної безвідповідальності й безконтрольності.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *