• зоряний дощ

Не проґав свою зірку! Персеїди-2017

Зорепади – це завжди видовищна явище, на яке чекають як безліч астрономів, так і просто любителі поспостерігати за обрієм, помилуватися зірками. Всім відоме повір’я: коли падає зірка, будь-яке бажання, загадане в цей момент, обов’язково збудеться!

Цього місяця жителі північної півкулі (а отже й ми з вами!) можуть спостерігати другий найбільший зорепад року, який дає понад 200 метеорів на годину. Ім’я цього метеоритного потоку – Персеїди, оскільки він з’являється з боку сузір’я Персей. Це один із найстаріших метеорних потоків, згадки про нього можна знайти в 36 році нашої ери.

Період його активності припадає на період з 17 липня по 24 серпня, а піку досягає з 11 на 12 серпня. Дуже влучно, що для нашого краю це час теплої погоди та канікул, а цьогоріч це щей ніч з п’ятниці на суботу – ніщо не заважає зібратися зі своїми близькими та провести цілу ніч на природі – звичайно, що далі від великих населених пунктів із їхньою ілюмінацією, то краще. Запалити вогнище, втекти від денної спеки, вирватися з чьотирьох стін, влаштувати такий собі нічний пікнік і стати свідками справжнього шоу від нашого прекрасного Всесвіту – чудовий спосіб ознаменувати останній місяць літа!

Цікаві факти про метеорити

Вчені, які займаються вивченням Стародавнього Єгипту, довели, що прикраси фараонів цього періоду мають позаземне походження. Нещодавно у міста Аль-Гірза знайшли 9 бус з металу, британські вчені досліджували прикраси за допомогою томографа і заявили: залізні прикраси були виготовлені з метеорита. В складі прикрас виявлено до 30% нікелю, а їх вік – більше 5 тис. років. Цікаво, що перші дані про отримання заліза в цьому регіоні датуються тільки VII ст. до н.е.

Сьогодні метеорити можна купити в США на різних аукціонах, а також через Інтернет. Вартість 1 грама варіюється в діапазоні від $ 1 до $ 1000.. При цьому марсіанські метеорити у колекціонерів цінуються набагато дорожче. Такий інтерес був підігрітий 1996 року, коли фахівці НАСА повідомили, що в метеориті Hellen Hills 84001 віком 4,5 млрд років, знайденому в Антарктиді, виявили рештки мікроорганізмів, що колись мешкали на Марсі.

Ударний кратер Вредефорт в Йоганнесбурзі (ПАР) діаметром близько 300 км вважається сьогодні найбільшим на Землі кратером, що утворився від падіння метеорита. Він займає 6% ПАР. Його вік оцінюється в 1,9 млрд років. У центрі кратера розташовуються 3 міста і озеро.

30 листопада 1954 року метеорит пробив дах будинку американки Енн Ходжезі і завдав їй удари в плече і стегно. Здоров’я жінки побоювань не викликало, але кілька днів вона провела в лікарні. Сьогодні Енн – єдина людина, в яку влучив метеорит.

Окремі метеорити важать від кількох грамів до тонни і більше. За рік Земля приймає 19 тис. дрібних тіл масою до 1 кг, приблизно 4 тис. малих метеоритів більше 1 кг і приблизно 830 масою понад 10 кг. Щорічно реєструється лише мала їх частина, зазвичай від 10 до 20 штук. Тому за всю історію спостережень вчені нарахували 24 тис. метеоритів, 34 з яких, на думку астрономів, марсіанського походження. Астрономи підрахували: ймовірність того, що метеорит потрапить в людину – 1 шанс на 180 років.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *