• корисно знати

Не пече, не кусається

Побачивши багатоніжку, ви відразу намагаєтеся її пристукнути, чи не так? Не поспішайте.

Насправді, ця страшна на вигляд комаха – дуже недооцінений борець із павуками, мурахами, клопами, блохами, тарганами та навіть термітами.

Є думка, що якщо стонога пробіжить по людському тілу, то на шкірі залишаться роздратування порівнянні з опіками. Сто раз неправда! Також багатоніжка не здатна вжалити людину: її ногощелепи занадто слабкі, щоб проколоти людську шкіру.

Хоча цих хижаків і називають стоногами, ніг у них тільки 30. Передні дві лапи у вигляді іклів з отрутою служать для того, щоб полювати на комах. Решта – дозволяють їм пересуватися на максимальній швидкості та ловити своїх жертв, використовуючи тактику, яка називається ласо. При ній багатоніжка пов’язує свою здобич масою довгих ніг. Цікавий факт: коли стоноги самі стикаються з погрозами, вони можуть самостійно ампутувати собі ноги, щоб відволікти хижаків.

Завдяки відмінному апетиту, всього одна стонога здатна знищити вражаючу кількість шкідливих комах. Отже, коли наступного разу побачите у своєму будинку цю членистоногу істоту, не поспішайте від неї позбавлятися.

Даша ДАЧНИЦЯ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *