• корисно знати

Не запивайте горілку чаєм!

Улюблений багатьма зелений чай має незаперечні корисні властивості. Це й захист від токсинів, очищення, зміцнення судин, омолоджування та навіть перешкода утворенню ракових клітин. Зелений чай бадьорить і тонізує, допомагає в боротьбі з інфекціями та підвищує імунітет. Не дарма в Китаї цей напій вважають еліксиром здоров’я. Але мало хто знає, що, незважаючи на всі плюси, є в зеленого чаю і протипоказання.

Наприклад, цей напій потрібно з обережністю пити людям, у яких є проблеми зі шлунком, адже зелений чай підвищує кислотність. Також зелений чай містить багато кофеїну, тому не пийте його перед сном. Передозування зеленого чаю веде не лише до безсоння, а й підвищує навантаження на серце та нирки, а в чоловіків знижує потенцію. Категорично протипоказано вживати зелений чай з алкоголем. У поєднанні ці дві рідини згубно впливають на нирки, виробляючи токсини. Існує думка, що зелений чай добре справляється з похмільним синдромом. Це не так. Короткочасний ефект поліпшення самопочуття є, але насправді поєднання алкоголю із зеленим чаєм надає сильне навантаження на серце.

Це підтверджує безліч китайських вчень. Плюс до всього, зелений чай має сечогінний ефект і після алкоголю призводить до ще більшого зневоднення та інтоксикації організму.

Помірна доза зеленого чаю – 2-3 чашки на день.

В одній чашці зеленого чаю (150 мл) міститься 3-5 кілокалорій. Але це за умови відсутності будь-яких добавок.

Особливий аромат зеленого чаю надають стручки кардамону, а також імбир. Ось вам один нехитрий рецепт. 3 чайні ложки зеленого чаю, плюс 6-10 зелених стручків кардамону залити 500 мл окропу. Ароматного чаювання!

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *