• Дніпропетровська область

Неповторна Дніпропетровщина

27 лютого Дніпропетровська область відзначила 85 років від свого заснування. Красивий, неповторний, ніби Богом дарований людству регіон, якому випала нелегка і в той же час воістину щаслива доля стати одним із визначальних чинників українського відродження, зайняти важливе місце в житті України.

Йдучи назустріч цій даті, працівники Новомосковської центральної районної бібліотеки для дорослих (директор Юлія Селіхова) та працівники Перещепинського професійного ліцею (директор Олена Вайло) провели для учнів ліцею краєзнавчий екскурс «Дніпропетровщина – калини край, і золотого поля, оспіваний у пісні солов’я». Бібліотекарі розповіли присутнім про неповторну історію Дніпропетровщини, в котрій відчувається подих і велич як минувшини, так і сьогодення.

Щоб пробудити в молодого покоління цікавість і любов до історії та сучасності рідного краю, працівники відділу обслуговування Новомосковської центральної районної бібліотеки 2 березня провели День краєзнавства «Неповторна Дніпропетровщина», який розпочався в стінах бібліотеки з презентації книжкової виставки «Дніпропетровщина – землі квітучої краса», під час якої присутніх познайомили з книгами, в яких простежується історія краю з давніх-давен і до сьогодні. Також для групи юнацтва була проведена інформаційно-краєзнавча година «Вони прославили наш край», в рамках якої бібліотекар Наталія Хиль розповіла про видатних людей Дніпропетровщини, акцентуючи увагу на Полі та Родзянку. Продовжив день краєзнавства екскурс в історію Дніпропетровщини «Краю неповторний наш з літами молодіє», який пройшов у Перещепинській ЗОШ № 2 для учнів 8-11 класів. Учні поринули в історію рідного краю, перегортаючи сторінку за сторінкою, переглянули мультимедійні презентації: «Сім чудес Дніпропетровщини», «Безцінні знахідки краю», «Унікальні споруди ХХІ ст.», «Петриківський розпис». Старшокласники Альона Титаренко, Аліна Дерев’янко, Нікіта Павлів, Ангеліна Жилюк, Каріна Лембрик підготували поетичний віночок, присвячений рідній Дніпропетровщині.

Рідний край – часточка нашої незалежної держави. Вивчаючи та шануючи його історію, ми збагачуємо та поглиблюємо почуття любові до рідної України. Тому сьогодні, в ювілейний рік, так щиро промовляємо: «Мужній, живи в мирі та процвітай, рідна Дніпропетровщина!».

Зав. відділом обслуговування Новомосковської центральної районної бібліотеки Лариса КОРНІЄНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *