Незвичайна кооперація

У селі Піщанка Дніпропетровської області фермер Євген Божок використовує вельми цікавий приклад кооперації. Він вирішив займатися розведенням гусей, а в якості стартового капіталу використовував гроші… своїх односельчан.

Борг фермер збирається віддати наприкінці сезону готовою продукцією із суттєвою знижкою: -30% від ринкової вартості.

– Я пам’ятаю, як ще за часів колгоспів у сусідній Знаменівці вирощували гусей, а печінку птиці продавали до Франції. У нас теж є всі умови для вирощування великої кількості птиці. Є й великі пасовища, і водойм вдосталь. – Розповідає фермер кореспонденту інтернет-видання «Пропозицiя».

Однак свою готову продукцію – гусячий паштет, печінку, тушонку Євген планує продавати насамперед на внутрішньому ринку. І за доступною ціною.

– Гусь – це не тільки м’ясо, але й безвідходне виробництво. У справу підуть і пух, і пір’я. Вироби з їх використанням можна буде відшивати на місцевій швейній фабриці: подушки, перини, куртки тощо. А гусячі відходи можна домішувати до зерна й використовувати як корм для риби та раків. Ось вам ще одна ідея для паралельного бізнес-напрямку, – вважає підприємець.

– Це дуже вдалий приклад кооперації, – говорить один із співінвесторів В’ячеслав Горобець. – Підприємцю немає потреби звертатися в банк за кредитом і виплачувати за нього чималі відсотки. А люди отримують екологічно чисту, якісну продукцію з великою знижкою та доставкою додому.

Ганна ЛИСЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *