• SAMSUNG CAMERA PICTURES
    SAMSUNG CAMERA PICTURES

Невичерпна криниця Василя Сухомлинського

Вся українська та світова педагогічна громадськість вшановує пам’ять великого педагога, Заслуженого Вчителя України, автора багатьох книг, проникливого теоретика дитячої літератури та талановитого вихователя особистості, який усе своє життя присвятив дітям, Василя Олександровича Сухомлинського. Уже скільки років минуло з того часу, як він не торує шлях, але його криниця жива, бо вона невичерпна.

З нагоди 100-річчя великого Добротворця педагоги Вільненського НВК продовжують розвивати в здобувачів освіти творче сприймання й осмислення навколишнього світу та сьогодення. Так, експозиція «Слово великого Добротворця» провела користувачів бібліотеки НВК цікавими життєвими та творчими шляхами педагога. Не менш цікавими виявилися пізнавальна панорама «Як професія стає сенсом життя» для учнів 8-го класу (класний керівник Оберемок Д.Г.) та година спілкування з природою «Краса душі сплітається з природньою красою» у 6-му класі. Хвилини роздумів та корисні знання навіювала присутнім викладка-знайомство з видатним діячем освіти України під назвою «Я ніколи в житті не належав собі».

Виховний урок доброти «Учитель добра і краси», проведений класним керівником 4-го класу Щербаковою Світланою Іванівною спонукав дітей замислитися над власними вчинками та діями. Не менш корисними стали творча дискусія «Життя та діяльність видатного педагога», інформаційне дос’є «Невичерпна криниця Сухомлинського», синтез думок «Знайомство з талановитим вихователем особистості Сухомлинським». Вихованці групи дошкільного відділення та молодших класів разом із вихователями та класоводами долучилися до читання казок та оповідань Сухомлинського в колі друзів.

Вихованці 3-го класу разом із класним керівником Наталією Клочко за круглим столом у бібліотечній світлиці НВК провели бесіду-знайомство з великою Людиною. Діти познайомилися з творчим портретом, матеріалами про життєвий шлях, оповіданнями. На основі аналізу вчинків героїв творів Сухомлинського в дітей виховуються сьогодні дружні стосунки й бажання співчувати один одному, жити в мирі та злагоді, бути чуйними, милосердними, вірними. На його прикладах та життєвому досвіді виховуються кращі риси характеру громадянина України. Разом із вчителем діти зачитували «Правила життя» та «Десять НЕ можна». Цікаво пройшли також вікторина «Знавці творчості Сухомлинського» та гра «Мікрофон» на тему «Я хочу бути схожим на…».

Сухомлинський — прекрасний педагог. Своєю творчістю він виховав не одне молоде покоління національно свідомими українцями. Саме його заповіді можуть виховати справжню Людину, якій притаманні найкращі якості — висока мораль, ідеал любові. Його світлий талант подарував нам вічні цінності, тож, бережімо їх, примножуймо! Будьмо людьми в ставленні один до одного, і світ від того стане кращим!

Бібліотекар Вільненського НВК Лідія ШЕРСТЮК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *