На Юр’ївщини триває операція «МЕТАЛ»

Мета всеукраїнских оперативно-профілактичніх заходив полягає в попереджені незаконних операцій з металобрухтом, розкрадання металевих виробів, у т.ч. кабельно-провідникової продукції. Оперативно-профілактичні заходи триватимуть у два етапи: підготовчий етап – у період з 14 по 19.06.2017 та практичний етап – до особливого розпорядження.

Працівники Юр’ївського відділення поліції Павлоградського відділу поліції нагадують, що для операцій з металобрухтом (заготівля, переробка, металургійна переробка брухту чорних і кольорових металів) необхідним є отримання дозволу, тобто ліцензії. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу та обов’язково оформляється актом приймання, в якому зазначаються дані документа, який посвідчує особу та опис металобрухту.

Відповідно до чинного законодавства, за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Для тих, хто займається оборудками з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), або надає приміщення для розташування там незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту статтею 213 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Щодо металобрухту який був здобутий злочинним шляхом, наприклад, викраденням чужого майна (ст. 185 КК України ); умисним знищенням чи пошкодженням чужого майна (ст. 194 КК України ); пошкодженням шляхів сполучення чи транспортних засобів (ст. 277 КК України), пошкодженням об’єктів магістральних нафтогазопроводів (ст. 292 КК України); умисним пошкодженням ліній зв’язку (ст. 360 КК України).

Відповідальність за порушення порядку та прийом брухту кольорових і чорних металів фізичними особами, здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами госпсуб’єктів, відомості про яких не включено до переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом, надання приміщень (споруд) для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту або організація незаконних пунктів, караються:

  • – штрафом від 1500 до 2000 н.м.д.г. (25.500 -34.000 гр.);
  • – або виправними роботами на строк до двох рокіі;
  • – або обмеженням волі на строк до одного року.

За аналогічні дії, вчинені уже раніше судимою за такі злочини особою, передбачено штраф 3000 до 4000 н.м.д.г. (51.000– 68.000 гр.) або позбавлення волі на строк до трьох років.

Тому співробітники Юр’ївського ВП попереджають всіх громадян про недопустимість розкрадання й пошкодження майна на об’єктах енергетики, зв’язку, житлового господарства, транспорту та інших галузях економіки.

Шановні жителі Юр’ївського району якщо Вам відомі факти заготівлі металобрухту просимо повідомляти свого дільничного офіцера поліції або безпосередньо звертатись до Юр’ївського відділення поліції за тел:

5-11-02 або 102, чи моб.тел. 066-736-4186.

Юр’ївське ВП Павлоградського ВП

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *