На скільки подорожчає гречка

Цього року гречка вродила на 5-6% гірше, ніж минулого. Внаслідок чого виробництво гречаної крупи може впасти на 9,3%. Як це позначиться на її вартості?

Якщо пам’ятаєте, минулого року ціни на гречку досягали 40 гривень за кіло. Це сталося через неврожай гречки в Україні, коли крупу довелося закуповувати в інших країнах. Це й стало причиною такої захмарної ціни. Однак уже в серпні-вересні, коли пішов збір нового врожаю, вартість гречки почала знижуватися.

Цьогоріч площа під урожай гречки становить 151 тис. га. При врожайності 11 ц/га цілком реально отримати понад 166 тис. т зерна. І оскільки щорічне споживання гречки в Україні становить 155-175 тис. т, то нового врожаю буде цілком достатньо для забезпечення внутрішнього ринку. Крім того, з кожним роком попит на гречку не набагато, але стабільно зменшується. Отже експерти вважають, що, незважаючи на зниження врожайності, очікувати істотного подорожчання не варто. За їхніми прогнозами гречка може подорожчати не більше, ніж на 3-5% до кінця року.

– Гречка й надалі втрачатиме свою популярність, – вважає гендиректор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. – Зараз українці все більше наближаються за своїми харчовими звичками до європейців, а гречку їдять в основному люди старше 40 років. Тому скорочення споживання йтиме далі. Отже, зменшення пропозиції буде йти паралельно зі зменшенням попиту.

Тетяна СОКОЛОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *