Наш депутат з селянського роду

Багато виборців цікавляться, ким були предки нардепа Вадима Нестеренка, з якого соціального середовища походить депутат. Звідки у нього такий інтерес до землі, сільського господарства та повсякденних турбот селян. Для довідки ми публікуємо основні етапи біографії діда Вадима Григоровича по батьківській лінії Федора Омеляновича Нестеренка.

Вадим Григорович Нестеренко походить з селянського роду. Його прадіди жили і працювали у селі Млинок Єлисаветградського повіту Херсонської губернії (зараз с. Млинок Онуфріївського району Кіровоградської області). Прадід Нестеренко Омелян Прокопович народився у 1864-му році та все життя працював на колгоспній ниві. Помер у 102 роки.

Дід Нестеренко Федір Омелянович 1909 р.н. ще молодим юнаком врятував свою родину від страшного Голодомору 1933-го року. Він поїхав на заробітки у Керч, ловив рибу та відсилав родині продукти та гроші. Тільки завдяки цьому родина вижила. Коли йому було 26 років (у 1935-му році), Федора Омеляновича обрали головою Млинківської сільради. Це були важкі передвоєнні роки. У липні 1941-го, коли фашисти були на підступах, Федір Омелянович, всупереч наказу знищити колгоспне зерно, щоб воно не дісталось ворогу, роздав зерно людям та пішов на фронт.

Нестеренко Федір Омелянович пройшов бойовий шлях старшим сержантом у складі 394-ї стрілецької дивізії 3-го Українського фронту. У листопаді 1943-го року він був нагороджений медаллю «За Відвагу» за те, що він як командир гарматної батареї знищив 4 станкових кулемети фашистських загарбників, чим дав можливість перейти з’єднанню в наступ. У жовтні 1944-го року під Димитровградом (Болгарія) він був тяжко поранений та комісований.

Після війни, коли вся країна піднімалася з руїн, Нестеренко Федір Омелянович був знову призначений головою Млинківської сільради та працював на цій посаді до 1952-го року. Після цього за станом здоров’я (відчувалися бойові поранення) перейшов на роботу у колгосп «Україна», де і працював до самої пенсії.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *