Наші звершення

Більшість записів у славнозвісній Книзі рекордів Гіннеса – подекуди дивні досягнення в найнесподіваніших сферах. Але деякі з них дійсно вражають, демонструючи злагоджену працю, натхнення та силу духу. Сьогодні, на честь Дня Незалежності, згадаємо саме такі українські рекорди.

Вічний рекорд

Рекорд, який уже роками тримається і який навряд чи колись поб’ють: розмах одного крила у найбільшого літака у світі Ан-225 Мрія – приголомшливі 88 метрів.

Взагалі, з літаком пов’язані ще три рекорди:

Так другий – найбільша злітна маса літака – 600 тонн, яку в 2001 році довели до 640 тонн.

Третій визнаний рекорд у Книзі Гіннеса – найважча монолітна річ, яку перевозили літаком. 2009 року «Мрія» перевезла генератор для електростанції вагою 187,6 тонн.

Четвертий рекорд «Мрії» встановили в 2012 році компанія «Антонов» та мистецький центр «Бойко», організувавши найвищу в світі мистецьку виставку. Виставку відкрили на висоті 10 150 метрів. Її можна було відвідати 27 вересня – 1 жовтня 2012 року.

Побудували тільки один такий літак, підготовку другого примірника заморозили.

Спортивні вершини

До останнього часу відразу три рекорди в Книзі Гіннеса належали легендарному стрибуна з жердиною Сергію Бубці, але в лютому 2014 року одне з його досягнень було перевершено.

Зараз Сергій Бубка, який є головою Національного олімпійського комітету України, утримує рекорд зі стрибків у висоту з жердиною під відкритим небом – 6,14 метра.

Бубка через 20 років після закінчення спортивної кар’єри утримує два рекорди Гіннеса.

Також пан Бубка утримує першість за кількістю рекордів за всю кар’єру. На різних змаганнях з 1984 по 1994 роки він їх встановив 35 – 17 на вулиці і 18 в приміщенні.

Українка Інеса Кравець досі тримає рекорд у потрійному стрибку, який вона встановила в 1995 році, стрибнувши на 15,5 метрів.

Ще два записи в книзі рекордів принесли паралімпійці. Олена Лурковская з 2002 по 2014 роки отримала сім паралімпійських медалей в біатлоні, а Максим Веракса в Пекіні в 2008 році встановив рекорд в плаванні на 50 метрів вільним стилем – 23,43 секунди.

Українець Сергій Карякін став наймолодшим міжнародним гросмейстером з шахів – у віці 12 років і 212 днів, що зафіксовано в Книзі в 2002 році.

Сила, дух і витривалість простих земляків

Жага пригод. У свої 65 років львів’янин Павло Рєзвой зробив те, що під силу одиницям. На човні зі звичайнісінькими веслами переплив Атлантичний океан. А ввійшовши в азарт, підкорив ще й Індійський, ставши при цьому третьою людиною у світі з таким послужним списком.

Плюс два записи у книзі рекордів Гіннеса: українець став не лише найстаршою людиною, яка коли-небудь кидала виклик океану, але й найшвидшою. Павло Рєзвой переплив Індійський океан за 55 днів, до нього цей показник був майже вдвічі більший.

Медитація та морозостійкість. 2013-го Олексій Гуцуляк вразив світ, пробувши під снігом без одягу одну годину 8 секунд. Рекорд японського тріумфатора чоловік з Коломиї перевершив аж на 20 хвилин. Витримати допомогла тибетська техніка медитації й довгі роки загартовування. Дотримався він і всіх вимог: висота снігового покриву не менше 70 см та повна відеофіксація.

Найдовші колективні читання. У 2014-му студенти і викладачі Острозької Академії 19 діб безперервно читали твори Шевченка. Всього 456 годин, тому випередили досягнення мексиканців відразу на 59 годин.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *