Наші в парламенті!

На запрошення народного депутата Вадима Нестеренка голови сільських рад його виборчого округу побували в цитаделі української законодавчої влади.

17-го травня 2016-го року відбувся захід, який надовго залишиться в пам’яті представників місцевих органів влади Новомосковського, Магдалинівського та Юр’ївського районів. Комфортабельний автобус доставив їх із «столиці 38-го округу» м. Новомосковська буквально до сходів Верховної Ради в Києві. Екскурсія тривала не більше години, однак за відгуками учасників поїздки, кожен із них отримав те, що очікував або навіть більше.

У приміщенні українського парламенту на нас вже чекали. Сільські голови змогли сфотографуватися на тлі знаменитого полотна «Державотворення» Олексія Кулакова із зображенням історичного дня – 24 серпня 1991-го року, коли депутати вперше проголосували за незалежність України.

Потім настала черга фотосесії з народними обранцями («замовити» для фотографування деяких із них екскурсантам запропонували ще в автобусі на під’їзді до столиці). Один за одним із зали засідань виходили Олег Ляшко, Андрій Парубій, Олександр Вілкул. Організатор екскурсії народний депутат Вадим Нестеренко приєднався до групи одразу після її прибуття до будівлі ВР і супроводжував нас до самого кінця.

– Сьогодні за Конституцією Україна є парламентсько-президентською республікою, тож багато важливих державних рішень приймаються саме в стінах Верховної Ради. Сільським і селищним головам напевно має бути цікаво, як працюють наші парламентарі. Саме з метою ознайомити представників місцевої влади з процесом функціонування верховного державного інституту фондом «Твiй рiдний край» і була організована ця поїздка, – прокоментував мету заходу нардеп.

З підвального приміщення крутими сходами нас повели на балкон святая святих – залу засідань Верховної Ради. Дорогою група «взяла в полон», Мустафу Найєма, котрий підвернувся випадково і, звісно, не відпустила без спільного фотографування. В самій залі було не дуже людно, та все ж вдалося стати свідками млявої перепалки Ляшка, який саме виступав з трибуни, з кимось зі своїх колег по парламентській лаві.

– Звичайно, не щодня виходить побувати в столиці. Тим більше, в стінах Верховної Ради. Було дуже цікаво особисто познайомитися з народними депутатами, яких раніше бачив лише по телевізору. Але не менш важливою мені здається представлена можливість поспілкуватися зі своїми колегами – сільськими головами, обговорити спільні проблеми, обмінятися думками з наболілих питань, – ділиться враженнями голова Новов’язівської сільради Юр’ївського району Павло Колісник.

На вулиці на нас вже чекав автобус, який доставив групу в Києво-Печерську лавру, де була замовлена захоплююча екскурсія ближніми печерами.

Після ситної вечері в найкращих традиціях козацької кухні переповнені враженнями гості покинули привітну столицю, не забувши, втім, зробити зупинку на приміському ринку «Зоряний», де приїжджі традиційно запасаються знаменитими Київськими та Празькими тортами.

Андрій ШЕСТЕРНЬОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *