Наші аграрії встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту

У загальному експорті України за 2018-й р. продукція агропромислового комплексу становила 39,8% і зберегла лідерство в його товарній структурі. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Зокрема, згідно з даними Державної служби статистики України, за підсумками 2018-го року Україна експортувала агропродовольства на суму $18,8 млрд.

За оцінкою вчених Інституту аграрної економіки, збільшення обсягів поставок в Азію і Європейський союз сприяло сумарному зростанню українського експорту продукції АПК в 2018-му році. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн Азії в минулому році збільшилися до $8 млрд, а в країни ЄС Україна експортувала сільгосппродукції на $6,3 млрд.

Зазначається, що лідерство в ТОП-10 найбільших імпортерів української агропродукції третій рік поспіль утримує Індія. Так, у 2018-му році вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції в цю країну склали $1,8 млрд.

Також повідомляється, що в минулому році вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн Африки знизилися до $2,3 млрд і склали 12,2% в загальному експорті української сільгосппродукції.

Дмитро ПРУЖИНІН

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *