Наша ягiдка цiнується в Європi

Українські садоводи все більше звертають увагу на нішеві ягоди. Однак не через високий попит на них на вітчизняному ринку, а через вигідний експорт.

Так, наприклад, на початок 2016 року загальна площа плантацій під лохиною в Україні становила лише 700 га. Зараз ця площа подвоїлася. Попит на цю ягоду на внутрішньому ринку дуже малий через її високу вартість. А ось на європейських ринках попит на українську ягоду дуже високий, тому майже 90% нашого врожаю лохини йде на експорт. До слова, в цьому сезоні Україна зібрала близько 2,5 тис. т лохини.

Однак поки лідируючі позиції з виробництва лохини в ЄС мають Польща, Іспанія та Німеччина. Польські фермери, наприклад, вирощують лохину на площі 3,5 тис. га, в Іспанії плантації під цією ягодою складають близько 2,5 тис. га, а в Німеччині – 2 тис. га.

До речі, в цьому сезоні Україна стала головним постачальником заморожених ягід у Європу, оскільки втрати врожаю в країнах ЄС були вище, ніж очікувалося. Наша країна продала рекордний обсяг замороженої суниці – 2,65 тис. т (торік було 595 т)! Експорт замороженої вишні збільшився майже в 50 разів: 1,5 тис. т проти торішніх 30 т. Обсяги експорту замороженої малини виросли майже на 40% і склали 8,1 тис. т проти 4,7 тис. т минулого року.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *