Наша віра – православна!

Православні віряни 28 липня відзначають День Хрещення Київської Русі-України, і водночас вшановують пам’ять рівноапостольного князя Володимира. Свято це відзначається згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року.

В центрі Слов’янської писемності та культури Юр’ївської центральної районної бібліотеки 28 липня відбулася година духовності «Хрещення Русі: погляд в глибину віків.»

Ведучі – бібліограф Зубко Юлія Вікторівна та провідний бібліотекар читальної зали Міщенко Ольга Володимирівна – розповіли присутнім про етапи долучення Київської Русі до християнства, про цей тривалий і складний процес, що розтягнувся в часі на багато століть. Охрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією зміг лише князь Володимир Великий. На заході були висвітлені головні віхи життя та діяльності великого князя. Київська Русь почала процвітати, дружити з іншими державами, обмінюватися з ними досвідом, вчитися в них будувати власну державу, яку ми зараз і маємо.

Після Київської Русі, після князів, у нас була козацька держава на чолі з гетьманами. І хоча це вже була інша історія, але козаки свято берегли свою християнську віру й захищали її. Ось так нам дісталась у спадок наша віра – православна, будуються все нові храми, ми ходимо до церкви молитися. І завдячуємо цьому князеві Володимиру. В день Хрещення Київської Русі бібліотекарі нагадали про вісім маловідомих фактів про державу, від якої веде своє історичне коріння сучасна Україна. На книжковій виставці «Хрещення Русі. Погляд в глибину віків» презентовані видання, присвяченні становленню християнства в Україні. Маємо впевненість, що до цих книг неодноразово звертатимуться всі, хто цікавиться проблемами духовності, історією та культурою нашої держави.

Провідний бібліотекар читальної зали Ольга МІЩЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *